جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

صفحه 3 از 65 نخستنخست 123451353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 , از مجموع 961

موضوع: جملاتی زیبا از کتاب هایی که خوانده ایم!

پیش فرض جملاتی زیبا از کتاب هایی که خوانده ایم!

دوستان،
    جمله‌های زیبایی از کتابهای مورد علاقتون رو میتونید اینجا قرار بدهید

حمام کردن را دوست ندارم ، چون که اگر حمام کنم فورا مرضی ، چیزی میگیرم . چون با دست کار میکنم در رعایت نظافت نباید افراط کنم . دستهایم را تا شب و پایان کارم نمی شویم ، چون اگر در طی روز دستهایم را چند بار بشویم ، کف دستم ترک بر میدارد . فقط بعضی وقتها که آرزوی شباهت با رب النوع زیبایی یونانی به من دست میدهد ، یک پا و شاید حتی گردنم را می شویم . هفته بعدش ، پای دیگر و یک دست و بازویم را می شویم و موقعی که جشن مذهبی بزرگی در پیش باشد ، سینه و هر دو پایم را ؛ ... سی و پنج سال است که دارم کاغذ باطله روی هم می کوبم و در پی این همه سال زندگی در زیر زمین ، خودم هم کم کم دارم به موشها شباهت پیدا میکنم . در فاضلابهای شهر ، بین موشهای سفید و خاکستری جنگی بسیار شبیه به جنگهای انسانی مدام در جریان است ، که هر چند همیشه به پیروزی مطلق موشهای درشت خاکستری ختم میشود ، ولی فورا آنها را باز به دو گروه مجزا ، دو طائفه متضاد ، دو فرقه موش بسیار منسجم و سازمان دیده تقسیم میکرد ، دو فرقه ایی که در همان لحظه برای کسب تفوق بر فاضلابها ، در نبرد مرگ و زندگی در سراسر کانالهای فاضلاب زیر پراگ درگیر بودند

تنهائی پر هیاهو

3. 7 کاربر برای این پست سودمند از shahrzaad عزیز تشکر کرده اند:

قیمت عشق همیشه بیش از تحمل آدمیزاد بوده است

نمازی که از روز عادت خوانده شود نماز نیست، تکرار یک عادت است.

یاد عشق انسان را بیمار می‌کند

یک عاشقانه آرام

نادر ابراهیمی

عادت رده تفکر است و رده تفکر آغاز زندگی‌ در بلاهت
    بیزارم از روزهایی که خودم هم نمی دانم دردم چیست !!!

5. 8 کاربر برای این پست سودمند از b@ran عزیز تشکر کرده اند:

آنچه در نازی ها نفرت انگیز است، قسمت غیر انسانی آنهاست. بله. اما می بایست خود را به آنچه اجتناب ناپذیر است تسلیم کرد. این قسمت غیر انسانی یکی از خصایص انسانی است. تا زمانی که پی به این مطلب نبرده ایم که غیر انسانی بودن چیزی انسانی است، در دروغی زاهدانه به سر می بریم.

بادبادک ها
    رومن گاری
    ببین چگونه جان مشوش است...

7. 6 کاربر برای این پست سودمند از SANAM_A عزیز تشکر کرده اند:

اگر بخواهیم ، اشکال حقیقت را ، با خود حقایق حفظ کنیم
    گذر سریع زمان ، اشکال حقایق را زیر می گیرد و انگاه حقایق نیز نابود می شوند. (البته مفهوم متن را نوشتم)
    فاطمه فاطمه است (دکتر شریعتی)
    take it easy

9. 5 کاربر برای این پست سودمند از persian2010 عزیز تشکر کرده اند:

" برای چه آمدی؟آن هم بعد از این همه سال؟"
    _ بعد از پانزده سال.
    _بسیار خوب. بعد از پانزده سال
    _شش سال است می خواهم بیایم، هربار جلویم را گرفته اند
    _نپرسیدم چرا دیر آمدی
    _آمدم ببینمت
    _ خب مرا دیدی، غرق در گه. چرا نمی روی؟
    _ باید ازت مراقبت کنم . داری خودت را نابود می کنی
    _آنچه مرا نابود میکند دیگری است
    _ می توان در میان دیگران تنها زیست.
    _ عجلتا این دیگران اند که وسط تنهایی من زندگی می کنند.
    _این دیگران را تنهایی تو وسط معرکه کشیده است.
    _امده ای نصیحتم کنی؟
    _آمده ام کمکت کنم.
    _همه دارند کمکم می کنند! یکی صاحب وحی می شود ، یکی می خواهد سطح مفید اتاقم را دوبرابر کند . یکی مویش را آتش می زند... اگر می خواهی کمکم کنی برو. برو و راحتم بگذار!

رفت. در را نیمه باز گذاشت و رفت. کاش برمی گشت . چه خریتی!! حالا چه کسی نعش مرا برمیداشت؟

همنوایی شبانه ارکستر چوبها
    رضا قاسمی

11. 5 کاربر برای این پست سودمند از SANAM_A عزیز تشکر کرده اند:

انسان ممکن است با يک نفر بيست سال زندگي کند و آن شخص برايش غريبه باشد، مي تواند با يک نفر بيست دقيقه وقت بگذراند و تا آخر عمر فراموشش نکند...

اگر خورشيد بميرد.... اوريانا فالاچي

گفت خیلی میترسم … گفتم چرا ؟ … گفت چون از ته دل خوشحالم . این جور خوشحالی ترسناک است … پرسیدم آخر چرا … و او جواب داد وقتی آدم این جور خوشحال باشد ، سرنوشت آماده است چیزی را از آدم بگیرد …

بادبادک باز ... خالد حسینی

13. 6 کاربر برای این پست سودمند از b@ran عزیز تشکر کرده اند:

همکار سابق ShaHrZ@D آواتار ها

هیچ چیز را نمی شد حالیش کرد. این حال اصطلاحی داشت که باگ مورن پیدا کرده بود. " آزادی از قید تعلق". چیز فوق العاده ای بود. وقتی از قید تعلق آزادی یعنی تنهایی. نه طرفدار کسی هست نه ضد کسی. همین. باگ می گفت که بزرگترین مسأله جوانان اینست که چطور این اکسیر را پیدا کنند. البته خیلی مشکل است. ولی وقتی به آن رسیدی از هر چیزی که فکر کنی بهتر است. یادتان نرود، آزادی از قید تعلق، وقتی به آن رسیدید خبرش را به من بدهید.

خداحافظ گری کوپر - رومن گاری

15. 4 کاربر برای این پست سودمند از ShaHrZ@D عزیز تشکر کرده اند:

چماق بالاخره صاحبش را خسته می کند، در حالیکه آرزوی قدرت و ثروت، یعنی چیزی که وجود سفیدپوست تا خرخره از آن لبریز است، نه زحمتی دارد نه خرجی، اصلا و ابدا. بهتر است دیگر از فراعنه ی مصر و خان های تاتار پیش ما قمپز در نکنند! این آماتورهای باستانی در هنر والای به کار واداشتن جانور دوپا، ناشی های ناواردی بودند که فقط ادعاشان گوش فلک را کر می کرد. این بدوی ها بلد نبودند برده شان را «آقا» صدا بزنند، گاهی هم او را پای صندوق رای بکشند، براش روزنامه بخرند، یا، در درجه ی اول راهی میدان جنگ کنند تا آتش شور و حرارتش بخوابد.

سفر به انتهای شب/ لویی فردینان سلین

17. 3 کاربر برای این پست سودمند از SANAM_A عزیز تشکر کرده اند:

همکار سابق ShaHrZ@D آواتار ها

"- نسل شما نسل پر کردن مغزها با اراجیفه. به زور تبلیغات. جوانها مجبور بوده ان از خودشون دفاع کنن. بیش از اندازه از خودشون دفاع کرده ان، بیش از اندازه با تبلیغات مسموم شده ان. حالا دیگه چیزی که لازم دارن یک شستشوی جانانه است. بعد از پرکردن مغزها با اراجیف حالا نوبت شستسوی مغزیه. پاک کردن ذهن از همه معلومات. مطلقا خالی، دشت های سراسر پوشیده از برف، طوری که یک لکه هم سفیدیشو کثیف نکنه. معنیش اینه که اراجیف دیگه ای هست که برای تحمیل به ذهن ما دارن آماده می شن. به تو گفتم، ما فقط بی شرفهایی رو که باشون سر و کار داریم عوض می کنیم. می خواد ولم کند، چون عشق، مثل وطن پرستیه، مثل ملت پرستی، مثل حرفهای دوگل."

"- بیش از اندازه دروغ بارمون کرده ان. دیگه حجاب از روی کلمات افتاده."

خداحافظ گری کوپر- رومن گاری

19. 5 کاربر برای این پست سودمند از ShaHrZ@D عزیز تشکر کرده اند:

یک صدا یعنی اینکه در جایی انسانی هست. حنجره ای دارد، سینه ای، احساساتی. کسی که صدایش را در هوا رها می کند. صدایی متفاوت با همه صداها.

شاه گوش می کند/ایتالو کالوینو

پ.ن:
    شهرزاد دلم ییهووووو خداحافظ گری کوپر خواست بدفرم!:icon_pf (18):...این کتاب یک شاپلاگینار به تمام معناست...مرسی هوارتا بخاطر متن ها:*:*

21. 3 کاربر برای این پست سودمند از SANAM_A عزیز تشکر کرده اند:

(( ... یاد یک تصویر چیزی جز حسرت یک لحظه نیست ؛ و افسوس که خانه ها ، راهها ، خیابانها هم ، چون سالها ، گریزانند . ))

در جست و جوی زمان از دست رفته, مارسل پروست

23. 6 کاربر برای این پست سودمند از shahrzaad عزیز تشکر کرده اند:

در تالار بزرگ زندگی ازدست رفته ها و بدست نیامده ها هردو باهم در حال رقصند . نادر ابراهیمی

عشق را باید در گذر از یک خیابان یک طرفه پیدا کرد، خیابانی بی برگشت نادر ابراهیمی
    ویرایش توسط b@ran : 15-11-10 در ساعت 13:04

25. 7 کاربر برای این پست سودمند از b@ran عزیز تشکر کرده اند:

(( وقتی این کتابا رو بخونی فکر می کنی از بقیه بیشتر می فهمی ، نه ، همه باید مثل هم و برابر باشند . هیچ کس نباید از دیگری بیشتر بفهمه ))

فارنهایت 451، ری برادبری

27. 4 کاربر برای این پست سودمند از shahrzaad عزیز تشکر کرده اند:

نمی توان زمان را با روزها شماره کرد ، بدان سان که پول را با دلار و سنت شماره می کنند ، زیرا دلارها همه مثل هم هستند ، حال آن که هر روز و حتی هر ساعت با روز و ساعت دیگر متفاوت است .

هزارتوهای بورخس

خورخه لوئیس بورخس

29. 4 کاربر برای این پست سودمند از shahrzaad عزیز تشکر کرده اند:

«وقتی انسان بتواند چهره زن یا مردی را به‌دقت درنظر مجسم کند، همیشه می‌تواند به او احساس ترحم نیز داشته باشد، این صفتی است که با تصویر خدا قرین و همراه است. وقتی انسان خطهای گوشه چشمها و شکل دهان کسی را ببیند و ببیند که موهایش چگونه رشد می‌کنند، دیگر محال است بتواند به او نفرت داشته باشد. نفرت تنها از کمبود و درماندگی نیروی تخیل سرچشمه می‌گیرد.»

گراهام گرین,قدرت و جلال

31. 3 کاربر برای این پست سودمند از shahrzaad عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 65 نخستنخست 123451353 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)