کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: غیرفعال کردن راست کلیک

پیش فرض غیرفعال کردن راست کلیک

سلام ، ببخشید اگر این سوال را در تاپیک اشتباه بیان میکنم!

من راه مطمئنی میخوام که بشه کلیک راست رو در ویندوز برای کاربر دوم و سوم الی آخر غیرفعال کرد البته بجز ادمین.

در اصل میخوام رو دسکتاپ و روی هیچ آیکون و فضای دیگه ی نتونه راست کلیک کنه.

ممنون میشم اگر خیلی خیلی سریع پاسخ بدید ؟!

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Computer Lover عزیز تشکر کرده اند:

3. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
    Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.

سلام.
    دقيقا منظورتون چه قسمتايي هست و براي چه جايي.(مثلا شبكه هاي كامپيوتري).
    راه هاي زيادي داره.بستگي به خواسته شما داره.
    ---------------------
    بدليل اينكه ممكنه من وقت نكنم بيام يه توضيح مختصر بدم.
    اگه بحث از شبكه هست كه من زياد سر در نميارم از شبكه.چون ممكنه نرم افزار واسه اين كار باشه.
    ولي در كل ميشه اينطور عمل كرد(شايد رو شبكه هم جواب بده):
    اكانت ادمين بسازيد،بعد از طريق اين اكانت كه ساختين لوگين كنين و از قسمت Group Policy راست كليك رو تو هر قسمتي كه دوست داريد غير فعال كنيد(درايوها-فولدرها-استارت منو-دسكتاپ و....)
    لوگ آف كنيد و از اكانت اصلي خودتون از قسمت Manage دسترسي ادمين رو براي اين اكانت غيرفعال كنيد تا كساني كه وارد اكانت موردنظر ميشن دسترسي به تغييرات
    ريجستري يا gpedit يا جاهاي ديگه رو نداشته باشن.
    هر وقت هم خواستيد قابليتي رو اضافه كنيد از Manage اكانت ادمين اصلي قابليت Administrator رو به اكانتي كه ساختين اضافه ميكنيد(قبلش حتما اكانت دوم رو لوگ آف كنيد) و با اون لوگين ميكنيد و تغييرات رو اعمال ميكنيد و ادامه ماجرا...

اگه همين مد نظر شماست توضيخات جزيي بدم.
    ویرایش توسط ساشا نيكنام : 06-10-11 در ساعت 00:26
    Link URL:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

Link URL:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

Link URL:

Link URL:

5. 4 کاربر برای این پست سودمند از ساشا نيكنام عزیز تشکر کرده اند:

ام م م، برای شبکه نمیخوام (توضیح داده بودم که دوست گرامی!)

شما به این مطلب بنده توجه نکردی!!! ...
    (در اصل میخوام رو دسکتاپ و روی هیچ آیکون و فضای دیگه ی از دسکتاپ نتونه راست کلیک کنه.)
    حتی برروی آیکون های دسکتاپ.

شدیدا به این آموزش نیاز دارم......
    درضمن این آموزش رو برای ویندوز اکس پی اس پی 3 میخوام......
    ویرایش توسط Computer Lover : 06-10-11 در ساعت 01:00

معذرت ميخوام.
    خب راه حل همينه كه گفتم.
    وارد اكانت ادمين خودتون بشين.يه اكانت ادمين از قسمت كنترل پنل-يوزر اكانتز بسازين.مطمئن بشين كه ادمين باشه(بعد تبديل به Guest ميشه).
    مثلا با اسم C-lover.بعد لوگين كنيد.
    تو Run تايپ كنيد: gpedit.msc و از قسمت user configoration گزينه administrative templates رو كليك كنيد.به ترتيب windows component و بعد windows explorer.
    از سمت راست گزينه remove windows explorer defult contex menu رو دابل كليك كنيد و گزينه راديويي دوم يعني Enable رو انتخاب كنيد و ok كنيد.اين واسه راست كليك تو دسكتاپ.
    حالا از كار انداختن ريجستري و داس. از قسمت user configoration گزينه administrative templates گزينه system رو انتخاب كنيد و از سمت راست گزينه prevent to access registry tool و گزينه prevent access to command prompt رو هم دابل كليك كنيد و Enable كنيد و ok كنيد.
    اينم از ريجستري و داس!
    خب از اكانتي كه ساختين لوگ آف كنيد و با اكانت ادمين خودتون(اصلي) لوگين كنيد.my computer رو راست كليك كنيد و بريد قسمت manage.
    بعدش بريد local user and groups و از قسمت سمت راست پوشه users رو باز كنيد و اكانتي كه ساخته بودين رو پيدا كنيد(در اينجا مثلا C-lover) و دابل كليك كنيد.از تب member of گزينه administrator رو با دكمه پايين(remove) حذف كنيد.براي اطمينان بيشتر هم بريد كنرل پنل-يوزر اكانتز و رو يوزري كه ساختين كليك كنيد و change the account type رو انتخاب كنيد و اونو به limited account تغيير بدين(مطمئن بشين كه لوگ اف كردين).
    چون شما فقط دسكتاپ رو ميخوايد همين جوابتون هست.
    توضيحات بيشتري هم خواستيد در خدمتيم.
    موفق باشيد
    ویرایش توسط ساشا نيكنام : 06-10-11 در ساعت 01:21
    Link URL:

Link URL:

Link URL:

Link URL:

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از ساشا نيكنام عزیز تشکر کرده اند:

خوب پس با این روشی که فرمودید روی هیچ نقطه از دسکتاپ و آیکون ها نمیشه کلیک راست کرد ؟
    من بیشتر میخوام که رو آیکون های دسکتاپ نشه راست کلیک کرد.

ضمنا من یه سوال درباره کم حجم کردن فایل های ویدیو دارم ولی نمی خوام کیفیت شان خیلی افت کنه رو تو کدام تاپیک بیان کنم ؟

سلام.
    بله.روی هیچ نقطه از دسکتاپ و آیکون ها نمیشه کلیک راست کرد.مگه اينكه ادمين اجازه بده.
    اگه نرم افزار ميخوايد تو قسمت "درخواست نرم افزار" مطرح كنيد تا جواب بديم.اگه نرم افزاري نيست تو قسمت "متفرقه-اينترنت و كامپيوتر" بذاريد.
    موفق باشيد.
    Link URL:

Link URL:

Link URL:

Link URL:

11. یک کاربر برای این پست سودمند از ساشا نيكنام عزیز تشکر کرده اند:

خیلی ممنون ، اونوقت این روشی که شما فرمودید دابل کلیک رو که غیر فعال نمیکنه برای یوزرهای دیگه و برای همان یوزر که راست کلیک را برایش غیرفعال کنیم ؟؟؟

سلام.
    جالبه كه تا حالا امتحان نكرديد.قسمت اول رو،روي سيستم خودتون امتحان كنيد و نتيجه رو ببينيد.
    اين روش فقط كليك راست رو از كار ميندازه.همونطوري كه شما گفتيد.براي تمام يوزرها به جز ادمين.
    موفق باشيد.
    Link URL:

Link URL:

Link URL:

Link URL:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)