جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: قابل توجه اداره راهنمایی و رانندگی لندن

مدیر انجمن گالری عکس و خودرو N A V A Я O آواتار ها

پیش فرض قابل توجه اداره راهنمایی و رانندگی لندن

اننده ها دم خط عابر پیاده مجبورند که پاشان را محکم بکوبند روی ترمز، چون از قانون می ترسند.
    هر وقت در جایی از لندن می خواهم از عرض یک خیابان رد بشوم و می بینم تا رسیدم به مرز پیاده رو و خیابان و مقابل خط عابر پیاده مکث کردم، راننده ها پاشان را محکم می کوبند روی ترمز، خنده ام می گیرد! چرا؟
    جوابش باشد، بعد! خوب، وظیفه شان است! مجبورند! با وجود این، من با یک لبخند ساختگی، سرم را به علامت تشکر، بفهمی نفهمی، تکان می دهم. این مال جاهایی که چراغ سبز و قرمز راهنمایی ندارد.
    اما هر وقت می خواهم از چهار راهی رد بشوم که چراغ راهنمایی دارد و می بینم که چراغها برای عابر پیاده قرمز است و با وجود این بیشتر عابرها صبر نمی کنند که چراغ سبز بشود و قهرمان بازی در می آورند و خطر می کنند و جلو اتومبیلهایی که دارند باسرعت رد می شوند، چشم بسته می دوند و راننده ها را عصبانی می کنند و آنها را به بوق زدن آشکار و فحش دادن پنهان وامی دارند، گریه ام می گیرد! چرا؟ جواب این هم باشد، بعد! خوب، عابرهای پیاده وظیفه شان نیست! مختارند!
    پس حالا چیزهایی را که باید برای خودم و شما روشن کنم، خنده است و گریه، و وظیفه است و مجبور بودن و مختار بودن، که همه اینها هم به هم مربوط است.

"سگهای راهنمای آدمهای نابینا، وقتی یادشان دادند که فقط از خط عابر پیاده رد بشوند و تا چراغ سبز نشده است، حرکت نکنند، هرگز خلاف این قاعده رفتار نمی کنند."
    خوب، وقتی می بینم یک آدم معین، مثلا یکی از همسایه های من، وقتی که پشت فرمان اتومبیل است، چه دم خط عابر پیاده، چه در مقابل چراغ قرمز، پایش را محکم می کوبد روی ترمز، و همین آدم، یعنی همین یکی از همسایه های من، وقتی که عابر پیاده است، صبر نمی کند تا چراغ سبز بشود و مثل دیوانه ها جلو اتومبیلها می دود، از دست آدمیزاد، که خودم هم افتخار اسمش را دارم، هم خنده ام می گیرد، هم گریه ام می گیرد.
    می بینم آنجا که دم خط عابر پیاده و در مقابل چراغ قرمز محکم پایش را می کوبد روی ترمز، وظیفه اش است و مجبور است، و فقط "قانون" است که این "وظیفه" را تعیین کرده است و همه راننده ها از ترس "جریمه" و "زندان" خودشان را "مجبور" می دانند که "قانون" را رعایت کنند.
    اما تا حالا نشده است که یک عابر پیاده را به جرم رد شدن از چراغ قرمز جریمه کنند و در نتیجه آن آدم معین، یعنی یکی از همسایه های من، خودش را "مختار" می داند که صبر نکند تا چراغ سبز بشود و بی اعتناء به چراغ قرمز، جفتک بیندازد جلو اتومبیلها و همیشه کاری را بکند که حتی یکی از سگهای راهنمای همراه آدمهای نابینا هم هیچوقت نکرده است.

"حالا اگر آدم غاز باشد و از وسط خیابان رد بشود، هیچ گور خری از او ایراد نخواهد گرفت."

اینجاست که می بینم ما آدمیزادها، اگر همه مان نه، بیشترمان وقتی می بینیم "اخلاق" می گوید این کار بد است، نکن! مذهب هم می گوید این کار بد است، نکن! باز چون می بینیم که آن کار "منع قانونی" ندارد، یعنی "قانون" ما را مجبور نمی کند و مختارمان گذاشته است، آن کار را می کنیم و ککمان هم نمی گزد، چون نه از "اخلاق" ترسی داریم، نه از "مذهب"!

خوب، با این توضیح من حق ندارم که از دست آدمیزاد، که خودم افتخار اسمش را دارم، هم خنده ام بگیرد، هم گریه؟ و با این توضیح حق ندارم که فکر کنم که در جامعه های انسانی، از شرق شرق گرفته تا غرب غرب، فقط "قوانین مدنی" است که آدم را "متمدن" نگه می دارد، آن هم از ترس جریمه و زندان، و گرنه آدم "مختار" است که شرم اخلاقی داشته باشد یا نداشته باشد، و "مجبور" هم نیست که از نکیر و منکر و آتش جهنم بترسد! قابل توجه اداره راهنمایی و رانندگی لندن!

خـــدای راستین کجاست؟؟ پناه می برم به "او"

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى
    الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِّ وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ
    وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ
    صَلَاةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً
    كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از N A V A Я O عزیز تشکر کرده اند:

مدیر گفتگو آزاد NO FEAR آواتار ها

دست رو دلم نزار که خون..
    وقتی دارم از چهار راه رد میشم میبینم این ملت نگاه نمیکنن که چراغ سبز و همینجوری میریزن تو خیابون و باعث کلی ترافیک میشن میخام از عصبانیت سرمو بکوبم به دیوار...
    از همه بدتر لحظاتی که فقط چند ثانیه مونده چراغ قرمز بشه و باید زود رد بشی یه دفعه چند نفر میپرسن وسط خیابون و پشت چراغ گیر میکنی...

جالب برای من اینه که ادمایی که بسیار ادعای فرهنگ و ....... دارند هم این قوانین ساده رو تو ایران رعایت نمیکنند...
    یکی از چیزهای دیگه همین اشغال ریختن روی زمین ... داری با ماشین رد میشی میبینی یه دفعه از ماشین بقلی یه چی پرت میشه بیرون..
    خدایا من این صحنه ها رو میبینم جنون میگیرم.. اخه چرا ما ساده ترین چیزای که جزء حقوق شهروندی دیگران هست و رعایت نمیکنیم..
    به شهر خودمون و به مردم خودمون احترام نمیزاریم... کسایی رو میشناسم که ساعت ها دم از فرهنگ میزنن ولی نمیتونن چند دقیقه پلاستیک کلوچه رو تو دستشون نگه دارن تا بندازن تو سطل اشغال

یه بار میخوایم ماشین بگیریم... نیم ساعت کنار خیابون وای میستیم.. بعد تا ماشین نگه میداره یه نفر که یک دقیقه اومده پیشمون وایستاده مثل ...... میپره تو ماشین... و اون لحظه فقط به خودم میگم خدایا اخه من به این چی بگم... و بعد خودشو زرنگ فرض میکنه...

با ماشین داریم رد میشیم... اصلا بعضیا نگاه نمیکنن که ماشین داره میاد یا نه... به خدا اگه گاو مزدیکشون بشه پا میزارن به فرار . ولی انگار نه انگار ماشین داره میاد سمتشون. و دو قدمشون و سریعتر بر نمیدارن..

همین قضیه هم یه داستانی داره که یه دعوای مفصلی گرفتم بعد سر فرصت براتون تعریف میکنم بخندین :d

درد و دل زیاده...

بچه ها توروخدا .. اینا رو از ته قلبم میگم.. میدونم همتون بزرگ هستید و تحصیل کرده و ین چیزا رو بهتر از من میدونید. ولی فرهنگ سازی کنید... در مورد همین چیزای ابتدایی سعی کنید روی اطرافیانتون تاثیر بزارید.. در مورد اشغال نریختن تو خیابون.. در مورد رعایت قوانین راهنمای رانندگی . در مورد حقوق شهروندی ... خواهش میکنم...
    ماها باید یه حرکتی بکنیم وگرنه تا ابد باید شاهد این رفتارهای غیر قابل تحمل باشیم..
    (مورگان فریمن):
    ارنست همینگوی در جایی میگه دنیا جای قشنگییه و ارزش مبارزه کردن رو داره

و من با قسمت دوم حرفش موافقم.

هفت - دیوید فینچر

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از NO FEAR عزیز تشکر کرده اند:

مدیر انجمن گالری عکس و خودرو N A V A Я O آواتار ها

احسنت،
    در مورد حقوق شهروندی به جرات میتونم بگم 70 درصد مردم اصلا نمیدونن چی هست!!!
    از جا اومده، چیکار میشه باهاش کرد!!!
    این چیزایی که گفتی واقعا درست هستن، هیچ نهادی یا هیچ قانونی هم نمیتونه درستش کنه
    مگر اینکه به خودمون بیایم، در مورد آشغال پرت کردن، یا ... صحبت کردی
    اینقدر نادیده گرفته شدن این چیزای کوچیک که به نظر من جزئی از فرهنگ شدن و کسی نمیگه اشتباه هست این کار ها
    تازه واسه راحتی خودشون هم اون کار رو انجام میدن!
    خیلی زمان میره تا درست شه، خیلی
    عمر ما کفاف نمیده ببینیم درست شده ای قضایا
    خـــدای راستین کجاست؟؟ پناه می برم به "او"

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى
    الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِّ وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ
    وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ
    صَلَاةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً
    كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از N A V A Я O عزیز تشکر کرده اند:

مدیر گفتگو آزاد NO FEAR آواتار ها

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

واقعا همینطوره... داش علی نه که بخوام ایناررو اینجا بگم. باور نمیکنی من بابت این قضیه چقدر با دیگران بحث و جدل کردم. چقدر توضیح دادم و چندین بار دعوا گرفتم..
    من بچه رشتم و گیلانم.. به طور مثال از شهرای دیگه بخاطر طبیعت اینجازیاد میان .. کافیه بیای و ببینی وقتی میاد یه خانواده میره تو دل کوه جنگل چه خبره .. و وقتی میخواد بره چه خبره...
    هزاران نفر در طول روز اینکارها رو تکرار میکنن و طبیعت روز به روز خرابتر میشه ... کثیف تر میشه. داخل رودخانه ها پر از اشغال. جنگل ها پر شده از پلاستیک و قوطی نوشابه و ..... کنار ساحل ها و لجن گرفته..
    میگم اینا فقط موارد کوچیکی که منو اذیت میکنه... و اصلا بابتش فرهنگ سازی نمیشه..
    تو این جور موارد دولت و ....... باید بمباران تبلیغات کنه و با فرهنگ سازی بتونه حداقل کمی تاثیر بزاره ...
    در تایید حرف شما بعضی چیزا تبدیل به عادت شده ... حتی همین متلک گفتن...
    داره یه نوع فرهنگ میشه توی پسرای ایرونی. من وقتی داخل شهر میرم از پسر 13 ساله تا 30 ساله گرفته هر کسی از بقلشون رد میشه شروع میکنن به متلک گفتن ... و این شده یه امر عادی... اصلا هم نگاه نمیکنن طرف مادر ، خواهر ، زن ، چند نفرن ، کی همراش هست و نیست...
    یا در مورد خلت ریختن تو خیابون... طرف از جلوت رد میشه جلوی پات میگه توف ... برای من اصلا مهم نیست و اصلا روی این زمینه ها حساس نیستم ولی چقدر اینکار زشت که ادم بخواد همچین رفتاری کنه. اینکار در خیلی از کشورها جرم و جریمه سنگین داره...
    حرف دل خیلی زیاده داش علی... و بیشتر از این میسوزم که اصلا برای همچین مواردی فرهنگ سازی نمیشه... و و شهرهای ما تبدیل شده به جنگل و به نظرم در جنگل زندگی کردن راحت تر ...
    در قانون جنگل میدونی یا میخوری یا خورده میشی... ولی اینجا همه کنارت هستن و خیلی راحت حقوق ساده تو و ایندگان و زیر پا میزارن ... و یکم در مورد رفتارشون فکر نمیکنن..

حاجی من چقدر حرف میزنم.. یکی بیاد دهن منو ببنده :d
    (مورگان فریمن):
    ارنست همینگوی در جایی میگه دنیا جای قشنگییه و ارزش مبارزه کردن رو داره

و من با قسمت دوم حرفش موافقم.

هفت - دیوید فینچر

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از NO FEAR عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)