کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

   

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: 23 طرح جلد کتاب با تاریخچه

 1. #1

  پیش فرض 23 طرح جلد کتاب با تاریخچه

  حتی در دنیای ژرف و بر مبتنی بر متن مثل ادبیات، نیز شما کماکان به هنر سرو کار دارید: طراحی جلد کتاب. طراجی جلد یا کاور سخت ترین کار برای یک طراح است چون او باید روح و قلب کتار را در یک تصویر به نمایش بگذارد. در عین حال، این تصویر می بایست جذاب و زیبا نیز باشد. خوانندگان هنوز هم به آنچه می بینند توجه خاصی دارند. طرح جلد کتاب خلاقانه، باید ستودنی و تصدیق شده باشد. در زیر چند نمونه از طراحی جلد کتاب را مشاهده می کنید که مار را به فکر فرو می برند، می خندانند، به گریه وا می دارند و یا لبخند را بر لبان ما می نشانند. امیدوارم از دیدن آنها لذت ببرید.  جلدهای کتابی که شما را به فکر فرو می برند


  Last Last Chance اثر Fiona Maazel

  جلد کتاب Fiona Mazee توسط Henry Yee طراحی شده. در طراحی آن از سبک حروف Baskerville استفاده شده است. به نظر می رسد جلد این کتاب از زاویه 45 درجه به دو نیم شده است. تصویر جلد این کتاب بیننده را به تحسین وا نمی دارد و در او حس افسردگی ایجاد می کند؛ هر چند رنگین کمان مبل امید است. شما با دیدن جلد کتاب می توانید حدس بزنید که رمان Fiona Mazeel یک قطعه اندوه آور است.


  The Paradox of Choice اثر Barry Schwartz

  این جلد توسط High Design NYC طراحی شده است که سوپر مارکتی را به تصویر کشیده که قفسه مواد غذایی در مرکز آن قرار دارد، اما به جای اطلاعات تغذیه ای، عنوان کتاب، زیر عنوان ها، نویسنده و خلاصه کتاب را با فونت Helvetica نمایش داده شده است. جل این کتاب دوست داشتنی است چون رنگی و نشاط آور است. عنوان کتار به خودی خود جذاب است، 'Paradox of Choice' (تناقض انتخاب)، و سپس هنرمند آن را با عکس یک سوپر مارکت همراه کرده است. درست است که امروزه ما برای خرید و مصرف دارای آزادی و دموکراسی هستیم، اما با وجود انبوه محصولاتی که تبلیغ و به ما معرفی می شوند، اغلب دچار سردرگمی می شویم و بر سر دو راهی های انتخاب قرار می گیریم، در حقیقت انتخاب یک تناقض است.


  Impossible Motherhood اثر Irene Vilar

  Irene Vilar به یک موضوع بسیار حساس پرداخته است؛ سقط جنین. اگر چه در کتاب او بسیار صادقانه به عادت شدن سقط جنین بین مادران پرداخته شده است، Carin Goldberg به طور منطقی و مناسبی با طراحی این جلد همه چیز را تحت کنترل در آورده است. جلد کتاب مختصر و بدون جزییات اضافی است، یک خط منحنی ظریف با چوب های نازکی که عدد 15 یعنی تعداد سقط جنینی که او داشته است را نشان می دهند.


  Valkyrie اثر Philipp von Boeselager

  جلد این کتاب توسط Jason Booher طراحی شده است، مثل یک تک تیرانداز، مستقیم به هدف. یک نقطه لیزر درست روی گیجگاه هیتلر. این ایده ترور پیشوا را به تصویر می کشد. در طول جنگ جهانی دوم، آدولف هیتلر از 42 ترور جان سالم به در برد. معروف ترین عملیات برای ترور او "عملیات افسانه شمال اروپا" نام داشت. این کتاب در مورد Philip Boeselager و براداش و سایر شریکان آنها است که ماه ها برای اتفاقی که قرار بود در آینده رخ دهد برنامه ریزی می کردند، که هیچ شانسی برای موفق شدن نداشت. هر چند تلاش آنها با شکست مواجه شد، اما کتاب ارزش خواندن دارد.


  کتاب هایی که شما را به خنده وا می دارند


  How to Speak at Public Events

  این کتاب یک مشاور و راهنما حاوی نکات و توصیه های موثر برای صحبت اماکن عمومی و جلوی جمع است. تصور کنید مخاطبین شما با لباس زیر جلوی شما ایستاده اند. در این صورت حس مخالف به شما دست می دهد، گویی خود شما با لباس زیر مقابل آنها ایستاده اید. طراحی جلد توسط Alister MacInnes انجام شده است. کاراکترها پیکسلی هستند و با رنگ های روشن رنگ آمیزی شده اند. در روی جلد کتاب عنوانی دیده نمی شود، اما من فکر می کنم خود تصور بیانگر همه چیز است. مخاطبین افرادی هستند که شما هنگام سخنرانی در اماکن مختلف مثل مراسم ازدواج، مجالس ترحیم و جلسات انجمن اولیه و مربیان با انها روبرو می شوید.


  South of the Border, West of the Sun اثر Haruki Murakami

  John Gall طراحی این جلد و بسیاری از آثار Haruki Murakami را بر عهده داشته است. او از فونت ظریف Futura و رنگ های طبیعی برای طراحی جلد کتاب استفاده کرده است. ایجاد تقارن بین دو تصویر صورت تحسین برانگیز است.


  Stargirl اثر Jerry Spinelli

  رنگ های به کار رفته در طراحی جلد این کتاب بسیار دوست داشتنی است. تصویر ستاره و دختر بچه روی جلد کتاب به گونه ای که به نظر می رسد یک کودک پیش دبستانی آن را نقاشی کرده است. عنوان کتار روی جلد به چشم نمی خورد. از آنجا که کتاب در مورد عدم انطباق و عدم متابعت است، طراحی جلد کتاب به گونه ای است که خود تفاوت ها را به تصویر می کشد.


  American Nerd اثر Benjamin Nugent

  طراحی جلد کتاب Benjamin Nujent را Jason J Heuer به عهده داشته است. روی جلد این کتاب چندین آیتم قرار دارد؛ یک کپسول اکسیژن، یک عینک با شیشه های ضخیم، خودکارهایی با درپوش های نگهدارنده و محافظ جیبی که هر یک درون یک چارچوب یا قاب قرار گرفنه اند.


  Eat, Pray, Love اثر Elizabeth Gilbert

  Helen Yentus یک جلد زیبا و دلپسند برای کتاب Gilbert's bestseller طراحی کرده است. این کتاب در مورد زنی است که به تازگی از همسر خود جدا شده است که در طول سال به سه مقصد مختلف سفر می کند. کلمه اول یعنی 'Eat' (خوردن) ماه های اول سفر او به ایتالیا را نشان می دهد که توانست از طریق خوردن غذا و پاستای ایتالیایی افسردگی خود را بهبود بخشد. کلمه دوم، 'Pray' (عبادت)، که در حقیقت prayer beads یا دانه های تسبیح است، ماه هایی را به تصویر می کشد در هند مشغول گذرداندن دوره های مدیتیشن بود و معنویت را در زندگی خود پیدا کرد. کلمه سوم یعنی 'Love' بیانگر کشور استوایی شرقی یعنی اندونزی است، جایی که در آنجا عشق را پیدا کرد.


  Spring, Heat, Rains اثر David Shulman

  جلد این کتاب توسط Isaac Tobin طراحی شده است. طرح جلد شامل چند چتر با نقش های مختلف است و در وسط آن یک هشت ضلعی زرد رنگ قرار دارد که عنوان و نام مولف در آن قرار دارد. استفاده از پترن های زیبا و رنگ های روشن جلد این کتاب را جذاب و دوست داشتنی می کند و باعث می شود بدون هیچ تلاشی لبخن بر لبان شما نقش ببندد.


  جلدهایی که ساده و کینه آمیز هستند


  The Horizontal World اثر Debra Marquart

  Kathleen DiGrado طراح جلد کتاب های ادبی است. او جلد این کتاب را به طور عمودی طراحی کرده است. این نوع طراحی زیبا و جذاب و در عین حال خنده دار است چون مردم باید برای دیدن جلد کتاب سر خود را کج کنند. است.


  Pisa, Paris and London Books اثر Penguin Books

  Penguin books چندین طرح جلد دارد، اما این سری از سری جلدهای مورد علاقه من است. برای نشان دادن کشورها و شهرها از حروف استفاده شده است. برج پیزا و حرف 'I' کج شده، در کلمه Paris حرف 'A' نمایانگر برج ایفل است و در کلمه لندن حروف 'o' در پایین کلمه علامت اتوبوس های شهر لندن است. این شما را متعجب می کند که طراح این جلدهای عنی Elias Figueiroa چگونه از پس انجام این کار بر آمده است.


  The Great Gatsby اثر F. Scott Fitzgerald

  اگر چه جلد این کتاب قدیمی است، اطلاعات زیادی از تاریخچه طراحی آن در دست نیست، اما باید بگویم که در طراحی آن از تایپوگرافی زیبا و جالبی استفاده شده است. حرف Y به شکل یک جام در دست مرد طراحی شده است. کسانی که کتاب را خوانده اند، می دانند که مضمون کتاب در مورد شیوه زندگی، ثروت، شهرت، احزاب و ماتریالیسم است.


  The Psychopath Test اثر Jon Ronson

  جلد این کتاب به دو بخش تقسیم شده است؛ بخش اول دارای طرح آرام و خردمندانه، سیاه و سفید و دارای حاشیه است و در آن از فونت serif و تصویر یک حیوان دست آموز در وسط طرح استفاده شده است. سمت راست طرح دارای رنگ های نئون، فونت های تکه تکه و یک پلنگ وحشب با دهان باز و آماده کشتن می باشد. به نظر می رسد سمت چپ کتاب در مورد خورده شدن توسط سمت راست کتاب است. یک جلد با طراحی غیر معمول اما تاثیرگذار.


  Things I Learned from the Women who Dumped Me اثر Ben Karlin

  جلد این کتاب با قلب تکه تکه شد به نظر می رسد که در مورد حس تشریح باشد. هر دل شکستن حاوی یک درس است و با طراحی جلد به یک درس علمی ربط داده می شود. تایپوگرافی و طول عنوان کتاب، تصویر علمی آن را تقویت می کنند. این کتاب شامل مجوعه ای از مقالات خنده دار از مردانی است که توسط زن ها صدمه روحی دیده اند.


  جلدهای کتاب که ابتکاری و خلاقانه هستند


  Experimental Geography اثر Nato Thampson

  طرح جلد این کتاب یک طرح مربوط به آینده ولی جذاب است. طراح این جلد به گونه ای دوست داشتنی خطوط و رنگ های و اشکال را به بازی گرفته است. طراحی این جلد توسط Kelly Blair صورت گرفته است.


  Killing the Buddha اثر Peter Manseau

  طراح این جلد به نوعی افسرده کننده است چون به گونه ای روی دنیا خط بطلان کشیده شده است. همین طور که می بینید این یک جلد کتاب معمولی نیست: بدون عنوان، بدون مولف، بدون زیر عنوان و یا نقل قول. تنها تصویری از یک آسمان ابری با یک علامت ضربدر قرمز رنگ بزرگ در وسط تصویر. علامت ضربدر قرمز رنگ، بسیار بی مفهوم به نظر می رسد. این علامت حاوی هیچ پیامی نیست. در حقیقت شما را سردرگم می کند. جلد این کتاب در سال 2004 برنده یک جایزه شد. این جلد توسط Paul Sahre طراحی شده است.


  Sheriff of Yrnameer by Michael Rubens

  جلد این کتاب توسط Peter Mendelsund طراحی شده است. رنگ های به کار رفته در طراحی شاد و زیبا هستند، تنها یک نکته در آن هست و آن اینکه تصویر روی جلد شبیه یک چهره غمگین است.


  جلدهای کتابی که دراماتیک و غمناک هستند


  The Thing about Life is that One Day You'll be Dead اثر David Shields

  هیچ چیز به جز عنوان کتاب تا این غم انگیز نیست. عنوان به گونه ای روی جلد نوشته شده که کل آن را فرا گرفته است. هر یک از کلمات نیز با فونت متفاوتی نوشته شده است. طراحی جلد کتاب به صراحت و صداقت عنوان آن است. طراحی جلد این کتاب توسط Jamie Keenan انجام شده است.


  How the Other Half Lives by Jacob Riis

  جلد این کتاب یکی از حس برانگیزترین طراحی هایی است که در طول دهه 1890 صورت صورت گرفته است، چون نخستین کتابی است که در آن به شرح وقایع خانواده های سطح بالا، متوسط و شرایط زندگی در محله های فقیر نشین نیویورک می پردازد. طرح جلد، پیش نمایش کاملی از محتوای کتاب است.


  The Snowman اثر Jo Nesbo

  جلد بیشتر کتاب هایی که در این بخش قرار دارند دارای پس زمینه سیاه رنگ، یک تصویر و یا یک عبارت در مرکز است. این ویژگی ها حس اسرار آمیز و استرس و اظطراب را به بیننده منتقل می کند. بدون این طراحی با قطره خون پاشیده شده، جلد کتاب Nesbo شبیه یک کتاب داستان با موضوع کریسمس و یا چیزی شبیه آن می شد.


  John Dies at the End اثر David Wong

  طراحی جلد این کتاب، مانند محتوای آن، در آن واحد هم خنده دار و هم ترسناک است. اولین رمان David Wong یعنی 'John Dies at the End' در حقیقت یک رمان کمدی/ترسناک است که که ابتدا به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفت. این رمان از محبوبیت زیادی برخوردار است و تا به حال 70000 جلد از آن به فروش رسیده است. طراحی جلد آن کمی زمخت است اما یک چیز کاملا متفاوت و جذاب درآن وجود دارد.


  The Last Skin اثر Barbara Ras

  این کتاب که در مورد شعر است، واقعا زیبا ولی غمناک است. جلد آن شبیه یک نقاشی آبرنگ است. طراحی جلد توسط Oliver Munday انجام شده است.


  به بَضیآم بآیَد گُف:

  عَزیزَم چِرآ بیکآر نِشَستی؟
  بیآ بآ اِحسآسآته مَن بآزی کُن…

 2. 3 کاربر برای این پست سودمند از dance.saye عزیز تشکر کرده اند:


 3. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
  Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

دوستان ما
لینک های مفید
ابزار ها
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: