کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

   

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: معرفی انواع کابلهای مورد استفاده در شبکه

 1. #1
  ناظم سایت
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  محل سکونت
  همین دور و برا
  نوشته ها
  31,046
  Thanked: 51673

  پیش فرض معرفی انواع کابلهای مورد استفاده در شبکه

  مقدمه :

  امروزه از کابل های مختلفی در شبکه ها استفاده می گردد .نوع و سيستم کابل کشی استفاده شده در يک شبکه بسيار حائز اهميت است . در صورتی که قصد داشتن شبکه ای را داريم که دارای حداقل مشکلات باشد و بتواند با استفاده مفيد از پهنای باند به درستی خدمات خود را در اختيار کاربران قرار دهد ، می بايست از يک سيستم کابلينگ مناسب ، استفاده گردد . در زمان طراحی يک شبکه می بايست با رعايت مجموعه قوانين موجود در خصوص سيستم کابلينگ، شبکه ای با حداقل مشکلات را طراحی نمود .با اين که استفاده از شبکه های بدون کابل نيز در ابعاد وسيعی گسترش يافته است ، ولی هنوز بيش از 95 درصد سازمان ها و موسسات از سيستم های شبکه ای مبتنی بر کابل، استفاده می نمايند .

  ايده های اوليه

  ايده مبادله اطلاعات به صورت ديجيتال ، تفکری جديد در عصر حاضر محسوب می گردد. درسال 1844 فردی با نام "ساموئل مورس" ، يک پيام را از Washington D.C به Baltimore و با استفاده از اختراع جديد خود (تلگراف)، ارسال نمود . با اين که از آن موقع زمانی زيادی گذشته است و ما امروزه شاهد شبکه های کامپيوتری بزرگ و در عين حال پيچيده ای می باشيم ولی می توان ادعا نمود که اصول کار ، همان اصول و مفاهيم گذشته است .
  کدهای مورس ، نوع خاصی از سيستم باينری می باشند که از نقطه و خط فاصله با ترکيبات متفاوت به منظور ارائه حروف و اعداد ، استفاده می نمايد . شبکه های مدرن داده از يک و صفر ، استفاده می نمايند . بزگترين تفاوت موجود بين سيستم های مدرن مبادله اطلاعات و سيستم پيشنهادی "مورس " ، سرعت مبادله اطلاعات در آنان است.تلگراف های اواسط قرن 19 ، قادر به ارسال چهار تا پنج نقطه و يا خط فاصله در هر ثانيه بودند ، در حالی که هم اينک کامپيوترها با سرعتی معادل يک گيگابيت در ثانيه با يکديگر ارتباط برقرار می نمايند (ارسال 1،000،000،000 صفر و يا يک در هر ثانيه).
  تلگراف و تله تايپ رايتر ، پيشگام مبادله داده می باشند . در طی سی و پنج سال اخير همه چيز با سرعت بالا و غيرقابل تصوری تغيير نموده است. ضرورت ارتباط کامپيوترها با يکديگر و با سرعت بالا ، مهمترين علل پياده سازی تجهيزات شبکه ای سريع ، کابل هائی با مشخصات بالا و سخت افزارهای ارتباطی پيشرفته است .

  پياده سازی تکنولوژی های جديد شبکه
  اترنت در سال 1970 توسط شرکت زيراکس و در مرکز تحقيقات Palo Alto در کاليفرنيا پياده سازی گرديد . در سال 1979 شرکت های DEC و اينتل با پيوستن به زيراکس ، سيستم اترنت را برای استفاده عموم ، استاندارد نمودند . اولين مشخصه استاندارد در سال 1980 توسط سه شرکت فوق و با نام Ethernet Blue Book ارائه گرديد . ( استاندارد DIX ) .
  اترنت يک سيستم ده مگابيت در ثانيه است ( ده ميليون صفر و يا يک در ثانيه) که از يک کابل کواکسيال بزرگ به عنوان ستون فقرات و کابل های کواکسيال کوتاه در فواصل 5 / 2 متر به منظور ايستگاههای کاری استفاده می نمايد . کابل کواکسيالی که به عنوان ستون فقرات استفاده می گردد ، Thick Ethernet و يا 10Basee5 ناميده می شود که در آن 10 به سرعت انتقال اطلاعات در شبکه اشاره داشته ( 10 مگابيت در ثانيه ) و واژه Base نشاندهنده سيستم Base band است . در سيستم فوق ، از تمامی پهنای باند به منظور انتقال اطلاعات استفاده می گردد . در Broad band به منظور استفاده همزمان ، پهنای باند به کانال های متعددی تقسيم می گردد . عدد 5 نيز شکل خلاصه شده ای برای نشان دادن حداکثر طول کابلی است که می توان استفاده نمود ( در اين مورد خاص 500 متر ) .
  موسسه IEEE در سال 1983 نسخه رسمی استاندارد اترنت را با نام IEEE 802.3 و در سال 1985 ، نسخه شماره دو را با نام IEEE 802.3a ارائه نمود . اين نسخه با نام Thin Ethernet و يا 10Base2 معروف گرديد. ( حداکثر طول کابل 185 متر می باشد و عدد 2 نشاندهنده اين موضوع است که طول کابل می تواند تا مرز 200 متر نيز برسد )

  از سال 1983 تاکنون ، استانداردهای متفاوتی ارائه شده است که يکی از اهداف مهم آنان ، تامين پهنای باند مناسب به منظور انتقال اطلاعات است . ما امروزه شاهد رسيدن به مرز گيگابيت در شبکه های کامپيوتری می باشيم .


 2. 4 کاربر برای این پست سودمند از Momad عزیز تشکر کرده اند:


 3. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
  Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
 4. #2
  ناظم سایت
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  محل سکونت
  همین دور و برا
  نوشته ها
  31,046
  Thanked: 51673

  پیش فرض

  کابل کواکسیال  یکی از مهمترین محیط های انتقال در مخابرات کابل کواکسیال و یا هم محور می باشد . این نوع کابل ها از سال 1936 برای انتقال اخبار و اطلاعات در دنیار به کار گرفته شده اند. در این نوع کابل ها، دو سیم تشکیل دهنده یک زوج ، از حالت متقارن خارج شده و هر زوج از یک سیم در مغز و یک لایه مسی بافته شده در اطراف آن تشکیل می گردد. در نوع دیگر کابل های کواکسیال ، به حای لایه مسی بافته شده ، از تیوپ مسی استوانه ای استفاده می شود. ماده ای پلاستیکی این دو هادی را از یکدیگر جدا می کند. ماده پلاستیکی ممکن است بصورت دیسکهای پلاستیکی یا شیشه ای در فواصل مختلف استفاده و مانع از تماس دو هادی با یکدیگر شود و یا ممکن است دو هادی در تمام طول کابل بوسیله مواد پلاستیکی از یکدیگر جدا گردند.
  در فناوریهای اولیه تجاری LAN از کابل کواکس به عنوان رسانه استفاده می شد که امروزه نیز گاها ( ولی بندرت ) مورد استفاده قرار می گیرد.این کابل دارای دو بخش هادی مسی و دو ایزوله کننده پلاستیکی میباشد.ازهسته مسی کابل به عنوان هادی سیگنال شبکه و از بخش به هم تابیده مسی به عنوان سیگنال زمین استفاده میشود.شبکه های کواکس با استفاده از همبندی (‌توپولوژی) باس ، کابل کشی می شوند که در آن کابل بصورت یک قطعه با دو انتهاست که کامپیوترها در امتداد طول آن به هم وصل می شوند. هر سیگنال که توسط یک ایستگاه کاری روی کابل ارسال می گردد در هر دو جهت به حرکت در می آید تا به همه کامپیوترهای دیگر و سرانجام به دو انتهای کابل برسد. در هر یک از دو انتهای باس باید یک مقاومت خاتمه دهنده وجود داشته باشد تا سیگنالهای دریافتی را با صفر کردن ولتاژ خنثی نماید. شبکه کابل کواکس غیر بهینه است زیرا سرعت آن به 10 Mbps مگابیت بر ثانیه محدود است و هیچ راهی برای ارتقای آن وجود ندارد.

  مزایای کابل های کواکسیال
  1-قابلیت اعتماد بالا
  2-ظرفیت بالای انتقال ، حداکثر پهنای باند 300 مگاهرتز
  3-دوام و پایداری خوب
  4-پایطن بودن مخارج نگهداری
  5-قابل استفاده در سیستم های آنالوگ و دیجیتال
  6-هزینه پائین در زمان توسعه
  7-پهنای باند نسبتا" وسیع که مورد استفاده اکثر سرویس های مخابراتی از جمله تله کنفرانس صوتی و تصویری است .


  معایب کابل های کواکسیال
  1-مخارج بالای نصب
  2-نصب مشکل تر نسبت به کابل های بهم تابیده
  3-محدودیت فاصله
  4-نیاز به استفاده از عناصر خاص برای انشعابات


  از کانکتورهای BNC)Bayone -Neill - Concelman) بهمراه کابل های کواکسیال استفاده می گردد. اغلب کارت های شبکه دارای کانکتورهای لازم در این خصوص می باشند.
  مشخصه انواع کابل کواکس :
  عنوان کابل : RG-8/U
  قطر کابل : "405/0
  امپدانس : 50
  تقلیل : 1.9
  اتصال دهنده : N
  نوع پروتکل: Thick Ethernet

  عنوان کابل : RG-58/U RG-58A/U
  قطر کابل : "195/0
  امپدانس : 50
  تقلیل : 4.5
  اتصال دهنده : BNC
  نوع پروتکل: Thick Ethernet

  عنوان کابل : RG-62A/U
  قطر کابل : "242/0
  امپدانس : 93
  تقلیل : 2.7
  اتصال دهنده : BNC
  نوع پروتکل: ARCnet

  عنوان کابل : RG-59/U
  قطر کابل : "242/0
  امپدانس : 75
  تقلیل : 3.4
  اتصال دهنده : F
  نوع پروتکل: Cable Tv

  نکته:
  * /U نشانگر کابل با هسته مسی گرد و یک تکه است.
  * A/U نشانگر کابل با هسته مسی به هم تابیده است.


  توضیحات اضافی :


  مفهوم Thick Ethernet
  کابل بکار رفته در این شبکه مطابق جدول RG-8/U است که معمولا زرد رنگ است و بدلیل کلفت بودن حداقل میزان تقلیل را دارد و طول آن می تواند در شبکه به 500 متر برسد. اما در عین حال بسیار سنگین و کم انعطاف است. هر ایستگاه کاری از طریق درگاه و کابل مربوطه AUI به کابل اصلی RG-8/U متصل می شود. خود کابل های AUI می توانند تا 50 متر طول داشته باشند که عامل مهمی در طراحی شبکه به حساب می آید. برای وصل کردن یک ایستگاه کاری از طریق کابل AUI از وسیله ای بنام قلاویز استفاده می شود.به دلیل دردسرهای Thick Ethernet و به رغم کارایی بهتر آن نسبت به Thin Ethernet در اترنت های فعلی از Thin Ethernet استفاده می شود.

  مفهوم Thin Ethernet
  کابل RG-58/U در شبکه های Thin Ethernet مورد استفاده قرار می گیرد که انعطاف پذیری نسبتا خوبی دارد و حتی نیازی به کابل جداگانه AUI ندارد اما در مقایسه با کابل زوج به هم تابیده که بعدا به آنهم می پردازیم همچنان زمخت و انعطاف ناپذیر است. طول شبکه Thin Ethernet به 185 متر محدود است.کابل RG-58‌ از رابط BNC برای اتصال به T- Conector و ارتباط با NIC داخل کامپیوتر استفاده می کند.اگر اتصالات بین کابل ها ، رابط BNC و T-Conector به هر دلیل دچار مشکل یا قطعی شود باس دو نیمه شده و ارتباطات شبکه بین سیستم هایی که در دو طرف بریدگی قرار دارند از بین می رود. در این حالت فقدان دو مقاومت خاتمه دهنده ( Terminator ) در یک سر هر تکه از باس ، همه بار شبکه به مخاطره می افتد.
  برای قرار دادن رابط BNC روی کابل از ابزاری بنام کریمپر-Crimper یا پرس BNC استفاده می شود.

  مفهوم ARCnet :

  از فناوریهای مهم LAN بود که از کابل کواکس RG-62 A/U ، 93 اهمی استفاده میکرد. ARCnet یک شبکه تبادل توکن بود که سرعت آن به 2/5 Mbps محدود می شد. امروزه محصولات ARCnet بکلی منسوخ شده اند

 5. 3 کاربر برای این پست سودمند از Momad عزیز تشکر کرده اند:


 6. #3
  ناظم سایت
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  محل سکونت
  همین دور و برا
  نوشته ها
  31,046
  Thanked: 51673

  پیش فرض

  کابل زوج به هم تابیده ( Twisted pair)

  کابل زوج به هم تابیده استاندارد فعلی بیشتر شبکه های LAN است. در مقایسه با انواع کابل کواکس نصب آن آسانتر و کارایی آن بهتر است. بر خلاف کابل کواکس که فقط یک هادی منتقل کننده سیگنال و یک زمین دارد ، کابل زوج به هم تابیده دارای چهار جفت سیم مسی عایق بندی شده است که در هر اینچ به تعداد مشخصی به هم تاب می خورند تا از تداخل الکترومغناطیسی ناشی از سایر جفت ها و منابع بیرونی اجتناب شود.کابلهای زوج به هم تابیده ، رنگ بندی خاصی دارند که بر اساس استاندارد T568-A تعریف می شوند. در هر جفت سیم ، سیم تک رنگ سیگنالها را منتقل می کند و سیم راه راه به عنوان زمین عمل می کند.که به ترتیب زیر میباشند:
  *جفت1- آبی ، آبی و سفید
  *جفت2- نارنجی ، نارنجی و سفید
  *جفت3- سبز ، سبز و سفید
  *جفت4- قهوه ای ، قهوه ای و سفید

  کابل های بهم تابیده دارای دو مدل متفاوت : Shielded ( روکش دار STP ) و Unshielded ( بدون روکش UTP ) می باشند.

  کابل UTP نسبت به کابل STP بمراتب متداول تر بوده و در اکثر شبکه های محلی استفاده می گردد.کیفیت کابل های UTP متغیر بوده و از کابل های معمولی استفاده شده برای تلفن تا کابل های با سرعت بالا را شامل می گردد. کابل دارای چهار زوج سیم بوده و درون یک روکش قرار می گیرند. هر زوج با تعداد مشخصی پیچ تابانده شده ( در واحد اینچ ) تا تاثیر پذیری آن از سایر زوج ها و یاسایر دستگاههای الکتریکی کاهش یابد.

  زوج به هم تابیده بدون حفاظ (UTP):
  یشتر شبکه های اترنت دفتری از کابل UTP استفاده میکنند. این کابل از هادی مسی 22 یا 24 AWG استفاده میکند. امپدانس آن 100 اهم است و به صورت زیر درجه بندی میشوند .  مزایای کابل های بهم تابیده :
  1-سادگی و نصب آسان
  2-انعطاف پذیری مناسب
  3-دارای وزن کم بوده و براحتی بهم تابیده می گردند.


  معایب کابل های بهم تابیده :
  1-تضعیف فرکانس
  2-بدون استفاده از تکرارکننده ها ، قادر به حمل سیگنال در مسافت های طولانی نمی باشند.
  3-پایین بودن پهنای باند
  4-بدلیل پذیرش پارازیت در محیط های الکتریکی سنگین بخدمت گرفته نمی شوند.


  کانکتور استاندارد :

  برای کابل های UTP ، از نوع RJ-45 می باشد. کانکتور فوق شباهت زیادی به کانکتورهای تلفن (RJ-11) دارد. هر یک از پین های کانکتور فوق می بایست بدرستی پیکربندی گردند. (RJ:Registered Jack)  توضيحات :
  *تقسيم بندی هر يک از گروه های فوق بر اساس نوع کابل مسی و Jack انجام شده است .
  *از کابل های CAT1 ، به دليل عدم حمايت ترافيک مناسب، در شبکه های کامپيوتری استفاده نمی گردد .
  *از کابل های گروه CAT2, CAT3, CAT4, CAT5 و CAT6 در شبکه ها استفاده می گردد .کابل های فوق ، قادر به حمايت از ترافيک تلفن و شبکه های کامپيوتری می باشند .
  *از کابل های CAT2 در شبکه های Token Ring استفاده شده و سرعتی بالغ بر 4 مگابيت در ثانيه را ارائه می نمايند .
  *برای شبکه هائی با سرعت بالا ( يکصد مگا بيت در ثانيه ) از کابل های CAT5 و برای سرعت ده مگابيت در ثانيه از کابل های CAT3 استفاده می گردد.
  *در کابل های CAT3 ,CAT4 و CAT5 از چهار زوج کابل مسی استفاده شده است . CAT5 نسبت به CAT3 دارای تعداد بيشتری پيچش در هر اينچ می باشد . بنابراين اين نوع از کابل ها سرعت و مسافت بيشتر ی را حمايت می نمايند .
  *از کابل های CAT3 و CAT4 در شبکه هایToken Ring استفاده می گردد .
  *حداکثر مسافت در کابل های CAT3 ، يکصد متر است .
  *حداکثر مسافت در کابل های CAT4 ، دويست متر است .
  *کابل CAT6 با هدف استفاده در شبکه های اترنت گيگابيت طراحی شده است . در اين رابطه استانداردهائی نيز وجود دارد که امکان انتقال اطلاعات گيگابيت بر روی کابل های CAT5 را فراهم می نمايد( CAT5e ) .کابل های CAT6 مشابه کابل های CAT5 بوده ولی بين 4 زوج کابل آنان از يک جداکننده فيزيکی به منظور کاهش پارازيت های الکترومغناطيسی استفاده شده و سرعتی بالغ بر يکهزار مگابيت در ثانيه را ارائه می نمايند.

  زوج به هم تابیده حفاظ دار(STP)
  * این نوع کابل با پوششی خاص ، سیگنالهای داده را در مقابل تداخل الکترومغناطیس حفظ میکند. پوشش حفاظ کابل STP خود هادی است و در صورتی که صحیح به زمین وصل شود نویز اطراف را به جریان تبدیل کرده که در فرایند انتقال به سیمهای داخلی به جریانهای مساوی و مخالف تبدیل می شود که اثر همدیگر را خنثی میکنند و هیچ نویز مزاحمی باقی نمی ماند. دقت کنید همه اجزایی که در اتصال شرکت دارند ، از جمله اتصال دهنده های RJ و پلاکهای دیواری ، همگی باید حفاظ دار باشند.حفاظ کابل STP می تواند از جنس فویل یا فلز به هم تابیده باشد. فلز به هم تابیده حفاظ مؤثرتری است ولی وزن ، اندازه و هزینه کابل را افزایش میدهد. کابل های STP با پوشش حفاظ از جنس فویل گاها FTP یا ScTP نیز خوانده می شوند.
  کابل STP بر اساس جنس حفاظ به رده های زیر تقسیم بندی می شود:

  o CAT 1A
  o CAT 2A
  o CAT 6A
  o CAT 9A

  * که از موارد فوق استاندارد T568-A فقط دو مورد از انواع کابل STP را میشناسد.
  o نوع 1A برای استفاده در زیر ساختها (سیمهای افقی).
  o نوع 6A برای تکه کابلها مورد استفاده در شبکه.

 7. 3 کاربر برای این پست سودمند از Momad عزیز تشکر کرده اند:


 8. #4
  ناظم سایت
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  محل سکونت
  همین دور و برا
  نوشته ها
  31,046
  Thanked: 51673

  پیش فرض

  فيبر نوری


  یکی از جدیدترین محیط های انتقال در شبکه های کامپیوتری ، فیبر نوری است . فیبر نوری از یک میله استوانه ای که هسته نامیده می شود و جنس آن از سیلیکات است تشکیل می گردد. شعاع استوانه بین دو تا سه میکرون است . روی هسته ، استوانه دیگری ( از همان جنس هسته ) که غلاف نامیده می شود ، استقرار می یابد. ضریب شکست هسته را با M1 و ضریب شکست غلاف را با M2 نشان داده و همواره M1>M2 است . در این نوع فیبرها ، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته و غلاف ، انتشار پیدا خواهد کرد. منابع نوری در این نوع کابل ها ، دیود لیزری و یا دیودهای ساطع کننده نور می باشند.منابع فوق ، سیگنال های الکتریکی را به نور تبدیل می نمایند.
  فیبر نوری را هنگامی استفاده می کنیم که نیاز به ارتباط بین مسافت های بیش از 100 متر و پهنای باند زیاد داریم. در اين فيبرها، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته(core) و غلاف (cladding)، انتشار پيدا خواهد کرد. منابع نوری در اين نوع کابل ها، ديود ليزری و يا ديودهای ساطع کننده نور می باشند.

  فیبرهای نوری از نظر ژاکت به انواع مختلف از قبیل ضد جونده، وایر استیل آرمورد، ضد آتش، ضد دود و ... تقسیم می شوند. همچنین متناسب با محل استفاده به سه گروه مصارف داخل ساختمانی Indoor ، مصارف داخل ساختمان و کانالهای پلاستیکی و فلزی Indoor/Outdoor و برای استفاده در فضای آزاد و دفن در زیر زمین Outdoor تقسیم می شوند.

  فيبر های نوری در دو گروه عمده ارائه می گردند:
  فيبرهای تک حالته (Single-Mode):
  بمنظور ارسال يک سيگنال در هر فيبر استفاده می شود.

  فيبرهای چندحالته (Multi-Mode) :

  بمنظور ارسال چندين سيگنال در يک فيبر استفاده می شود.

  فيبرهای تک حالته دارای يک هسته کوچک ( 8 و 9 ميکرون قطر ) بوده و قادر به ارسال نور ليزری مادون قرمز ( طول موج از 1300 تا 1550 نانومتر) می باشند. فيبرهای چند حالته دارای هسته بزرگتر ( 50 و 5/62 ميکرون قطر ) و قادر به ارسال نورمادون قرمز از طريق LED می باشند.

  فیبرهای مالتی مود می‌تواند در سرعت 100 مگابیت با 2 کیلومتر مسافت را پاسخگو باشد. اما در سرعتهای گیگابیتی، فیبرهای مالتی مود 5/62 فقط در حدود 300 متر و مالتی مود 50 فقط در حدود 550 متر را پشتیبانی می‌کند. فیبرهای سینگل مود تا سرعت 100 مگابیت را تا مسافت 100 کیلومتر می تواند پشتیبانی کند. البته این محدودیتها به دلیل عدم توانایی تجهیزات اکتیو می باشد.

  يک فيبر نوری از سه بخش متفاوت تشکيل شده است:
  هسته (Core): هسته نازک شيشه ای در مرکز فيبر که سيگنا ل های نوری در آن حرکت می نمايند.
  روکش (Cladding): بخش خارجی فيبر بوده که دورتادور هسته را احاطه کرده و باعث برگشت نورمنعکس شده به هسته می گردد.
  بافر رويه (Buffer Coating): روکش پلاستيکی که باعث حفاظت فيبر در مقابل رطوبت و ساير موارد آسيب پذير، است .
  صدها و هزاران نمونه از رشته های نوری فوق در دسته هائی سازماندهی شده و کابل های نوری را بوجود می آورند. هر يک از کلاف های فيبر نوری توسط يک روکش هائی با نام Jacket محافظت می گردند.


  سيستم رله فيبر نوری
  سيستم رله فيبر نوری از عناصر زير تشکيل شده است:
  فرستنده: مسئول توليد و رمزنگاری سيگنال های نوری است .
  فيبر نوری: انتقال سيگنال های نوری را برعهده دارد.
  دريافت کننده نوری: سيگنالهای نوری را دريافت و رمزگشائی می نمايد.

  مزایای فیبر نوری
  1-حجم و وزن کم
  2-پهنای باند بالا
  3-تلفات سیگنال کم و در نتیجه فاصله تقویت کننده ها زیاد می گردد.
  4-فراوانی مواد تشکیل دهنده آنها
  5-مصون بودن از اثرات القاهای الکترو معناطیسی مدارات دیگر
  6-آتش زا نبودن آنها بدلیل عدم وجود پالس الکتریکی در آنها
  7-مصون بودن در مقابل عوامل جوی و رطوبت
  8-سهولت در امر کابل کشی و نصب
  9-استفاده در شبکه های مخابراتی آنالوگ و دیجیتال
  10-مصونیت در مقابل پارازیت

  معایب فیبر نوری
  1-براحتی شکسته شده و می بایست دارای یک پوشش مناسب باشند. مسئله فوق با ظهور فیبر های تمام پلاستیکی و پلاستیکی / شیشه ای کاهش پیدا کرده است .
  2-اتصال دو بخش از فیبر یا اتصال یک منبع نور به فیبر ، فرآیند دشواری است . در چنین حالتی می توان از فیبرهای ضخیم تر استفاده کرد اما این مسئله باعث تلفات زیاد و کم شدن پهنای باند می گردد.
  3-از اتصالات T شکل در فیبر نوری نمی توان جهت گرفتن انشهاب استفاده نمود. در چنین حالتی فیبر می بایست بریده شده و یک Detector اضافه گردد. دستگاه فوفق می بایست قادر به دریافت و تکرار سیگنال را داشته باشد.
  4-تقویت سیگنال نوری یکی از مشکلات اساسی در زمینه فیبر نوری است . برای تقویت سیگنال می بایست سیگنال های توری به سیگنال های الکتریکی تبدیل ، تقویت و مجددا" به علائم نوری تبدیل شوند.

 9. 3 کاربر برای این پست سودمند از Momad عزیز تشکر کرده اند:


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 24-04-14, 08:08
 2. دستهایتان چه شکلی هستند؟ + روان شناسی دستها
  توسط *EliNa* در انجمن روانشناسی فردی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 08-02-14, 16:02
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 22-09-08, 14:58
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 14-07-08, 09:10

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

دوستان ما
لینک های مفید
ابزار ها
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: