جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 96 , از مجموع 96

موضوع: تکنیکها و ترفندهای فرمول نویسی در اکسل

Post تکنیکها و ترفندهای فرمول نویسی در اکسل

این موضوع را برای تعامل و گفتگو در مورد مباحث فرمول نویسی در اکسل
    و استفاده از فرمولها برای ایجاد فایلهای قوی محاسباتی و کاربردی ایجاد کرده ام
    امیدوارم با ارسال مطالب و فایلهای جالب بتوانیم همدیگر را در استفاده بهینه از
    اکسل یاری و آموزش دهیم .
    منتظر مطالب و اظهار نظر شما هستم .

با سلام
    من کار با اکسل را تا حدودی بلد هستم ولی حرفه ای نیستم
    میخواستم ببینم میشه کد یا فرمولی نوشت که در انتهای ستون تعداد سلولهایی که داده دارند محاسبه کنه و مقادیر صفر یا خالی رو محاسبه نکنه و فقط بگه چند سلول درونشان داده دارد/
    ممنون و متشکر

3. یک کاربر برای این پست سودمند از smmehri عزیز تشکر کرده اند:

سلام دوستان یه سوال دارم ممنون میشم اگه کسی بتونه بهم جوااب بده.... من یک سری از اعداد دارم فرض کنید 34و35و67و100و55 و میخوام اکسل چند تا از این اعداد رو به طوری برای من انتخاب کنه که جمع اونها نزدیک ترین عدد مثلاً به 230 باشه ؟! کسی میدونه با چه فرمولی میتونم این کارو انجام بدم؟؟؟؟:icon_pf (74):

5. یک کاربر برای این پست سودمند از eaman nvbr عزیز تشکر کرده اند:

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

علیک سلام
    توابع count , counta , countblank , countif , countifs کار شما رو راه میندازه . شاید لازم باشه از دو و یا چند تاشون استفاده کنی.

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

دوست عزیز تا آنجا که من میدونم فرمولی برای این مورد وجود نداره مگه اینکه بخواهی از vba استفاده کنی که در این صورت باید تسلط 50% به vba رو داشته باشی.

عضو جدید سایت

پیش فرض سیگما

سلام به همه دوستان،‌ امیدوارم جواب سوالم رو بگیرم از اساتید گرامی

نیاز به فرمول سیگما دارم،‌ منظورم از سیگما اینه که کانتر داره،‌شمارنده داره، همون علامت سیگما که برای جمع توی اکسل هست در نظر بگیرید،‌ولی با کرانه، یعنی از یه K=0 شروع میشه تا k=x پیش میره، حالا این سیگما یه فرمول پیچیده جلوی خودش داره که پر از k و x هستش و 1000 سطر اطلاعات دارم برای محاسباتم. کار خودم رو راحت کردم تا حدودی و تمام متغیرهای فرمول پیچیده‌م رو آماده کردم، حالا یه ستون لازم دارم که بتونم توش فرمول سیگما بدم و از یکی از ستونهای اصلی داده که اعدادی رو شامل میشه از 0 تا 106 عدد مربوط به k رو بگیره، و فرمول سیگما رو براش اجرا کنه، ینی مثلا اگه k=36 باشه، 36 بار اون فرمول پیچیده رو محاسبه کنه (یه بار به ازای k=0، یه بار به ازای k=1، یه بار به ازای k=2 تا k=36) و نتایج این 36 بار رو باهم جمع بزنه و یه عدد به من بده خلاص.
    توی فرمولا چیزی پیدا نکردم، شاید باید یه Add-in اضافه کنم، و یا اینکه از چندتا فرمول بصورت ترکیبی استفاده کنم.
    صراحی می‌کشم پنهان و مردم دفتر انگارند...

سلام به همگی من میخاستم بدونم میشه جوری تو اکسل فرمول نوشت ک مثلا آپدیت کردن چند تا از شیت ها باعث ایجاد تغییر همزمان تو ی شیت دیگه بشه؟
    طور مثال من ی لیستی از اعضا دارم ک هر کدوم از اونا ی شیت مخصوص به خودشونو دارن ک تو مثلا 25 هرماه دریافتی و پرداختیاشونو وارد میکنم و اکسل موجودی هرکسی رو بهم میده
    حالا غیر از اینا من ی شیت دارم ب اسم بانک که مجموع دریافتی و پرداختی مجموع اعضا رو مثلا تو 25 هرماه باید وارد کنم ک موجودی بانکمو بهم بده.حالا من سوالم اینه میشه روشی استفاده کرد ک من ک دریافتی و پرداختی هر شخصو تو شیت خودش که وارد کردم این خود ب خود تو شیت بانکم هم اعمال بشه حالا مثلا اگه دریافتیه اضافه بشه به بانک و اگه پرداختیه کم بشه از بانک.
    ممنون میشم اگه راهنماایی کنید:icon_pf (74):

10. یک کاربر برای این پست سودمند از hoshin عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)