کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 , از مجموع 96

موضوع: تکنیکها و ترفندهای فرمول نویسی در اکسل

Post تکنیکها و ترفندهای فرمول نویسی در اکسل

این موضوع را برای تعامل و گفتگو در مورد مباحث فرمول نویسی در اکسل
    و استفاده از فرمولها برای ایجاد فایلهای قوی محاسباتی و کاربردی ایجاد کرده ام
    امیدوارم با ارسال مطالب و فایلهای جالب بتوانیم همدیگر را در استفاده بهینه از
    اکسل یاری و آموزش دهیم .
    منتظر مطالب و اظهار نظر شما هستم .

2. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
    Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.

آقا جان ممنون از محبتت ولی این فایلی که واسه باران گذاشتی یعنی baran.rar ( شماره 26 ) پسورد میخواد . پسوردش چیه گلم ؟

با سلام
    ميخواستم بدونم اگه بخوام با يك فرمول چند داده رو از يه شيت يا فايل به سلولهاي مختلف يه شيت يا فايل ديگه منتقل كنم بايد چيكار كنم. مثلا مي خوام با نوشتن عدد 1 توي سل A1 اطلاعات مندرج در سلولهاي a1-b5-c2-r6 از شيت 1 به سلولهاي a3-b3-c3-e3 به ترتيب منتقل بشن
    ممنون مي شم راهنمايي كنيد

در جواب آقاي rmsaaa بايد بگويم كه من يك راه حل خوب و بسيار ساده براي اين كار دارم لطفا در صورت تقاضاي مجدد ضمن معرفي كامل خود به ايميل
    ایمیل:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
    پيام بدهيد .

پیش فرض درخواست راهنمايي

سلام دوستان
    من عضو جديد سايت هستم و يك مشكلي داشتم كه مي‌خواستم دوستاني كه مي‌تونن راهنمايي‌م كنن.
    من ميخوام ميزان ساعت كاركردم رو توي اكسل ببينم و در پايان ماه جمع ساعاتي كه كار كردم رو محاسبه كنم.
    يه ستون گذاشتم براي تاريخ كه اون رو به صورت text عادي وارد مي‌كنم مثلا 87/04/01

دو تا ستون ديگه دارم با فرمت time كه توش ساعت ورود و خروج‌م رو قرار مي‌دم مثلاً: 08:00:00 براي ورود و 21:25:00 براي خروج

يه ستون ديگه هست براي محاسبه ميزان ساعت حضور كه از اين فرمول محاسبه‌ش كردم:
    =C25-B25 كه حاصلش مي‌شه مثلاً 10:34:00
    حالا مي‌خوام يه جايي تو يكي از سلول‌ها جمع ساعت كاري رو بهم نشون بده....
    چكار مي‌تونم بكنم؟

دوست عزيز سلام
    براي جمع كردن چند سلول از sum function استفاده كنيد
    از ايكون auto sum ( علامت سيگما ) هم ميتوانيد استفاده كنيد .
    ضمنا" براي راحتي درج ساعت و دقيقه و محاسبات آن ميتوانيد ستون ساعت و دقيقه را
    براي ورود و خروج جداگانه در نظر بگيريد .

سلام میشه بگید چطوری میتونم در اکسل سیگما بگیرم مثلا جمع سلول 1 و 2 در یک ستون بعد جمع سلول 1 و2 و 3 در همان ستون بعد جمع سلول 1و2و3و4 در ان ستون و ....

در ضمن میخوام جمع 1و2 را در خانه 1 و جمع 1و2و3 را در خانه 2و ... ستون دیگری بنویسد.

سلام یک سوال داشتم.آیا می توان در اکسل برای دانش آموزان یک مدرسه کارنامه ساخت بدین نحو که ما نمرات و اطلاعات را در یک شیت وارد کنیم و نمرات و اطلاعات مربوط به هر دانش آموز در طرح کارنامه که در شیت دیگری است وارد شوند.

سلام به همه دوستان
    من خیلی خوشحالم که عضو این سایت شدم
    امیدوارم بتونم دوستی پیدا کنم که بتونه در اکسل من را راهنمایی کنه
    قربان همگی

سلام
    من يك سوالي دارم كه مدتها است نمي تونم راه حلي برايش پيدا كنم
    در صورت استفاده از filter زماني كه مي خواهم جمع دو سلول را از سلول ديگري كم كنم رابط فرمول نوشته شده اشتباه محاسبه مي كند و حالت بدون filter را ملاك قرار مي دهد . چطور مي توان اگر در يك جدول A4=B4+c4-B3 ما از auto filter استفاده كنيم در زمان فيلتر نياز دارم مقدار فيلتر شده را ملاك قرار دهد جطور مي شود filter نمود و روابط در جدول بعد از فيلتر عمل نمايد . ممنونم اگر جواب اين مشكل من را كسي بدهد

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

نميدونم منظورتون رو درست گرفتم يا نه..
    براي اين کار کافيست اولين سل انتخاب شده را ثابت کنيد. و براي ثابت شدن يک سل در فرمول نويسي کافيست از دکمه f4 يا قرار دادن علامت $ در قبل و بعد از حرف نام سلول اين کار را بکنيد. مثلا براي تابت کردن سلول a1 ميتوانيد روي فرمول a1 را سلکت و دکمه f4 را بزنيد و يا بنويسيد 1$a$.

و در مورد درخواست فرمول سيگما شما بايد در جمع سلول اول خود را ثابت کنيد به عنوان مثال: در سلول a1 عدد 1 را قرار دهيد و در سلول a2 عدد 2 را بنويسيد. سپس در سلول a3 اين فرمول را قرار دهيد>>>>> (sum($a$3:c3=
    حال اگر اين فرمول را با استفاده از کشيدن گوشه سلول توسط موس تا هر سلولي که مايل هستيد به جلو ادامه دهيد در سلولهاي بعدي جمع بصورت سيگما داده ميشود.

14. یک کاربر برای این پست سودمند از navid1358 عزیز تشکر کرده اند:

کاربر فعال سایت

من میخوام از تو یه ستون شماره های تکراری رو حذف کنه
    و بقیه رو نشون بده
    میشه بهم کمک کنید؟
    بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا . . .

شما اگر با اکسل 2007 کار ميکنيد براحتي ميتوانيد تکراري ها را حذف نماييد و کافيست ستون را سلکت کنيد سپس در منوهاي تولبارز وارد قيمت Data شويد. در چهارمين قسمت به نام data tools گذينه Remove Duplicates رو بزنيد. پنجره باز شده را ok کنيد. تمامم تکراري ها پاک ميشوند.

درضمن شما ميتوانيد با سلکت چند ستون تکراري ها در آن چند ستون را حذف کنيد. و در اين حالت اگر تکراري ها در کل رديفهاي ستون يکي باشد آنرا حذف ميکند

کاربر فعال سایت

مرسی
    ولی اکسل من 2003 هست
    بیا لبخند بزنیم بدون انتظار هیچ پاسخی از دنیا . . .

19. یک کاربر برای این پست سودمند از navid1358 عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)