کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 96

موضوع: تکنیکها و ترفندهای فرمول نویسی در اکسل

Post تکنیکها و ترفندهای فرمول نویسی در اکسل

این موضوع را برای تعامل و گفتگو در مورد مباحث فرمول نویسی در اکسل
    و استفاده از فرمولها برای ایجاد فایلهای قوی محاسباتی و کاربردی ایجاد کرده ام
    امیدوارم با ارسال مطالب و فایلهای جالب بتوانیم همدیگر را در استفاده بهینه از
    اکسل یاری و آموزش دهیم .
    منتظر مطالب و اظهار نظر شما هستم .

2. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
    Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.

پیش فرض تقويم هجري شمسي

دوستان عزيز
    براي شروع يك فايل اكسل كه تاريخ هجري شمسي را بر اساس انتخاب سال و ماه نشان
    ميدهد را ارسال ميكنم .
    البته اين فايل توسط فرمولهاي ساده ايجاد شده و براي يادگيري مناسب ميباشد .
    منتظر مطالب شما هستم .
    فایل های پیوست شده

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از hasansaber عزیز تشکر کرده اند:

Talking مرسی ولی پسوردی که باهاش protect کردی چیه؟

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

مرسی ولی پسوردی که باهاش protect کردی چیه؟:icon_pf (17):

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از dr_rayan عزیز تشکر کرده اند:

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

تمامي سلولهاي شيت باز هستند و شما ميتوانيد فرمولهاي درون هر سلول را ببينيد
    protect كردن شيت براي حفاظت از اشتباهات احتمالي است ولي اگر نياز داريد پسورد آن
    1234 ميباشد .

8. 4 کاربر برای این پست سودمند از hasansaber عزیز تشکر کرده اند:

سلام .وقت به خیر
    یه سوال دارم خواهش می کنم در صورت امکان جواب بدبد برام مهمه .
    چطور می تونم تو اکسل یه برنامه بنویسم که چند تا خونه رو رنگ کنه .مثلا توی سلول یک بنویسم 2 و چند تا سلول رو به شکل دو فارسی یا انگلیسی رنگی کنه
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
    منتظرم

استاد ادب

با سلام خدمت تمامي اعضاي جديد.عزيزان عضوييتان را در اين سايت بشما تبريك گفته و اميدوارم كه دركنار ساير اعضا لحظات خوشي را در اين سايت سپري كنيد.
    حسن جان نمدونم اطلاعات شما از اكسل چقدره.من فرمول محاسبه استهلاكات(اثاثيه و تاسيسات و ماشين آلات ) چه مستقيم و چه معكوس يا نزولي رو ميخوام.ميدونم كه در اكسل اين توانايي وجود داره اما من روشش رو بلد نيستم و درحال حاضر خودم براي محاسبه استهلاكات فرمول مي نويسم.

نقل قول:

سلام، اگه درست متوجه ي منظورتون شده باشم، مي تونين از منوي Formatt گزينه ي Conditional Formatting استفاده كنين.

نقل قول:

دوست عزيز
    من منظور شما رو متوجه نشدم
    اگر بگي دقيقا" چي ميخواي ميتوانم كمكت كنم.

نقل قول:

دوست عزيز
    اگر شما براي كارتون فرمول مينويسيد يعني اينكه شما ميدونيد چي ميخوايد
    پس كافي در درج فرمولها ، توابع مالي (financial function ) رو انتخاب كنيد
    و احتمالا" يكي از توابع مثل VDB ، SLN ، DB ، DDB رو ميتوانيد
    استفاده كنيد .

با سلام
    آيا تو ماكرونويسي اكسل چيزي معادل Conditional Formatting وجود داره؟
    اگه امكانش هست راجع به Formatting هم توي ماكرونويسي توضيحي بدين ممنون ميشم.

استاد ادب

نقل قول:

دوست گلم من ميدونم كه SLN براي اينكار طراحي شده اما كار كردن با اين فرمول قلق داره كه من قلقش رو بدست نياوردم.

با سلام
    یه سوال فوری خدمتتون داشتم
    می خواستم بپرسم که برای حساب کردن ساعات کارکرد که به صورت زمان وارد شده است را چگونه می توان به یک عدد صحیح تبدیل کرد از چه فرمول یا تابعی باید استفاده کرد مثلا
    میزان حقوق = 1350*10:30=چقدر می گردد

استاد ادب

نقل قول:

مثالتون گويا نيست دوست عزيز منظورتون رو واضحتر بنويسيد.

18. یک کاربر برای این پست سودمند از IRAN77 عزیز تشکر کرده اند:

با سلام
    فرموده بودید سوالم گویا نیست واضحتر عرض می کنم

من می خواهم از تابع یا فرمولی استفاده کنم که زمان را به عدد تبدیل کند مثلا من می خواهم بدانم که اگر من 10:30ساعت کار کنم که در هر ساعت 2500 تومان حقوق بگیرم .میزان حقوق چه قدر می شود ( ضرب این دو درهم چه عدد صحیحی می شود ).به صورت دستی 15 دقیقه معادل 0.25 است . من می خواهم این کار را خود اکسل انجام دهد چون بقیه کارهایم در اکسل است و باید این کار به صورت اتوماتیک انجام شود .با تشکر از لطف شما

استاد ادب

نقل قول:

سلام رفيق فكر ميكنم كه منظور شما رو گرفتم.اگه اشتباه نكرده باشم شما ميخواهيد 1 صفحه اي داشته باشيد كه در اون صفحه محاسبه حقوق كاركنان رو انجام بديد.خوب براي اين منظور چون عملياتتون ساده است من ترجيح ميدم كه خودمون فرمول نويسي بكنيم.به مثالي كه فرستاده ام يه نگاهي بندازيد.شما ميتونيد در بالا 4 ستون رو درنظر بگيريد.در اولين ستون ( سلول 1A ) نام و نام خانوادگي كسيكه ميخواهيد حقوقش رو محاسبه كنيد و در ستون دوم ( سلول 1B ) مقدار كاركرد به ساعت و در ستون سوم ( سلول 1C ) مبناي دستمزد براي هر ساعت و در ستون چهارم ( سلول 1D ) مبلغ دستمزد دريافتي رو مي نويسيم.حالا در زير عنوان نام و ...( سلول 2A ) كه مشكلي نداريم نام تمامي كاركنان رو بترتيب وارد مي كنيم ( حالا هرچند نفر كه باشند ) در زير عنوان مقدار كر كرد به ساعت ( سلول 2B ) ابتدا يك مساوي زده و بعد مقدار كاركرد هر نفر رو به ساعت وارد مي كنيم اين مقدار ميتونه واسه افراد مختلف اعداد متفاوتي باشه بسته به ميزان كاركردشون و در زير عنوان مبناي دستمزد براي هر نفر( سلول 2C ) ابتدا يك مساوي زده و بعد مبناي دستمزدشون رو وارد مي كنيم ( مثل همون چيزي كه خدتون نوشتيد مثلاً براي نفر اول دستمزد هر ساعت كار 25000ريال و براي نفر دوم بسته به نوع فعاليتش ممكنه دستمزدش از نفر اول بيشتر يا كمتر باشه و يا ممكنه يكسان باشه) در زير عنوان مبلغ دستمزد دريافتي ( سلول 2D ) ابتدا يك مساوي زده و بعد برروي سلول مقدار كاركرد به ساعت ( سلول 2B ) كليك كرده و بعد * را زده و سپس برروي سلول مبناي دستمزد براي هر ساعت ( سلول 2C ) كليك كرده و بعد Enter رو ميزنم .حالا مي بينيد كه در اين سلول بخودي خود دستمزد دريافتي نفر اول محاسبه ميشود.براي نفرات بعد هم به همين ترتيب عمل كرده و در انتها در زير آخرين سلول مبلغ دستمزد دريافتي يك Auto sum مي گيريم تا جمع كل حقوق رو براي ما محاسبه بكند.فقط تاكيد ميكنم كه زدن مساوي ( = ) فراموش نشود.براي ماههاي بعد هم ديگر نيازي به ساختن فرمول نداريد كافيست در سلول ساعت كاركرد هر نفر ساعت كاركرد ماه جديد را بجاي ساعت كاركرد ماه قبل وارد كنيد تا اكسل بخودي خود بقيه عمليات را انجام دهد. مثلاً در ماه دوم شما فقط كافيست تا در سلول 2B براي اقاي علي محمدي بجاي ده و نيم ساعت عدد كاركرد جديد ( مثلاً 8 ) را جايگزين ساعت كاركرد قبلي نماييد.فقط فراموش نشود كه مساوي را در سلول 2B پاك نكنيد.
    فایل های پیوست شده

21. 2 کاربر برای این پست سودمند از IRAN77 عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)