جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: تبدیل عکس رنگی به یک عکس قدیمی و فرسوده

پیش فرض تبدیل عکس رنگی به یک عکس قدیمی و فرسوده

تبدیل عکس رنگی به یک عکس قدیمی و فرسوده

نرم افزار Photo Shop قابلیت جالبی دارد به این صورت که میتوانید عکس رنگی را که به تازگی گرفته اید با تنظیماتی ساده به عکسی قدیمی و فرسوده تبدیل کنید. برای چگونگی این کار با ما همراه شوید.

در ابتدا فايل عكس خود را در فتوشاپ باز كنيد.
    در اولين قدم بايد عكس را از حالت رنگي خارج كنيم.
    براي اينكار ميتوانيد عكس را تبديل به Grayscale كنيم ولي با اين كار كل عكس به حالت سياه و سفيد تبديل ميشود و براي اينكه بر روي عكس كار كنيم مجبوريم دوباره آنرا به RGB تغيير دهيم. براي ابنكه اين كارها را انجام ندهيم از يك امكان ديگر
    Link URL:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
    به نام Desaturate استفاده ميكنيم. براي اينكار از منوي Image گزينه Adjustment > Desaturate را انتخاب كنيد يا كليدهاي Shift+Ctrl+U را بفشاريد.
    سپس به منوي فيلتر برويد و گزينه Noise > Add Noise را انتخاب كنيد. براي مقدار Amount عدد 30 را وارد نماييدو گزينه Monochromatic را تيك بزنيد و اطمينان حاصل كنيد كه Distribution بر روي Uniform تيك خورده باشد.
    حالا كليد هاي Ctrl+L را بفشاريد و يا اينكه از منوي Image گزينه Adjustment > Levels را انتخاب كنيد. در پنجره اي كه باز ميشود در خانه اول Output Levels عدد 80 را وارد كنيد.
    سپس كليد Ctrl+U را بفشاريد و يا اينكه از منوي Image گزينه
    کد:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

اگر تا کنون در سایت ثبت نام نکرده اید با کلیک بر روی
    Link URL:
    کنید
    Only
    Link URL:
    Users Can See Links[/COLOR][/CODE] را انتخاب كنيد. در پنجره اي كه باز ميشود گزينه Colorize را تيك بزنيد. سپس براي HUE مقدار 35 و براي Saturation مقدار 25 و براي Lightness مقدار 30- را وارد نمايد.
    حالا طرح ما آماده شد. فقط براي اينكه كمي عكس از حالت خشني خود بيرون آيد يك بار افكت Blur را از منوي Filter > Blur اجرا كنيد.
    (به نقل از شبکه فناوری اطلاعات ایران)
    Link URL:

2. 15 کاربر برای این پست سودمند از Learning عزیز تشکر کرده اند:

با عرض سلام خدمت مدیر محترم وسایرین
    ایا امکان تبدیل عکسهای سیاه وسفیدو عکسهای فرسوده به عکسهای باکیفیت ورنگی هست
    در صورت امکان توضیح دهید. با تشکر
    farhad 309

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از farhad 309 عزیز تشکر کرده اند:

سلام
    بله می شود البته با نرم افزار فتوشاپ

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از razi.azam عزیز تشکر کرده اند:

پیش فرض سیاه سفید به رنگی

با سلام
    لطفا در مورد تبدیل عکس سیاه و سفید به رنگی هم کمی توضیح دهید (عکس اسکن شده است)
    با تشکر
    ارادتمند نادر افشار

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از nader Afshar عزیز تشکر کرده اند:

ایمیل:

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از دارا عزیز تشکر کرده اند:

سلام و درود با تشكر از طرح مطلب جالب و ارزنده شما من مدتهاست در زمينه رنگ در فتو ساپ مشكلي دارم كه برايم لاينحل مانده از شما يا ساير دوستان كه در اين مورد مرا راهنمايي كنند سپاسگزار هستم ....در كار چاپ هميشه رنگ ابي بر كارهاي من مسلط ميشود و از هيچ طريقي نتوانسته ام چاپي بدون غلبه رنگ ابي داشته باشم و اين مشكل حتي در اسكن هم وجود دارد خواهش ميكنم راهنمايي كنيد كه چگونه ميتوانم مانيتو وپرينترم را كاليبره كنم تا از نظر رنگبا هم هماهنگ باشند و كلا از چه راهي ميتوانم در چاپ رنگهاي واقعي بدون غلبه رنگ ابي داشته باشم ضمنا از پرينتر c*non po 9000 جوهر افشان استفاده ميكنم.
    ویرایش توسط مهراب : 19-06-07 در ساعت 02:35 دلیل: اشتباه در حروف انگليسي

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از مهراب عزیز تشکر کرده اند:

خيلي عالي بود
    استفاده كرديم

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از sophitia عزیز تشکر کرده اند:

Red face

سلام
    نقل قول:

آقا مهراب ...
    رنگ مانیتورت تنظیمه ؟
    با چی طرح میزنی ؟
    رنگ آبی پرینترت کم نشده ؟

اگه جوابی که میدم به دردت نخورد ، جواب سواها رو بده تا راهنمایی بهتری بکنم.
    با RGB طرح بزن و با RGB هم چاپ کن ( احمال داره با CMYK طرح بزنی و با RGB چاپ کنی )

برای کالیبره کردن : شما یه عکس با هفت رنگ اصلی رو داشته باش و با اون مانیتورت رو کالیبره کن.
    * برای کالیبره کردن یه چیزی مثل "دوک نخ" داشته باشی میتونی بهترین کالیبره رو انجام بدی
    به این صورت که با گذاشتن دوک یا چیزی مخروطی شکل روی صفحه مانیتور ، از بازتاب نور کمتری روی صفحه برخورداری ، که نتیجتا رنگ واقعی تری تو صفحه میبینی.

بند آخر متنت نوشتی که توی اسکن هم همین مشکل را داری : به نظر من قطعا مانیتورت کالیبره نیست

موفق باشی
    اگر خدا وجود داشته باشد ، می داند که درک بشر محدود است
    او همان است که این هرج و مرج را آفریده که در آن فقر هست ، حرص و تنهایی هست ، بدون شک او قصد خــِـیــر داشته
    اما نتیجه آن فاجعه آفرین بوده.

اگر خدا وجود داشته باشد ، در مورد موجوداتی که تصمیم میگیرند این زمین را زود تر ترک کنند ، بخشنده خواهد بود
    و شاید حتی از این که ما را وادار کرده وقتمان را آن جا بگذرانیم ، معذرت بخواهد
    " ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد "

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از Y@TA عزیز تشکر کرده اند:

Wink

سلام
    متاسفانه دیدم بعد از مدت زیادی از طرف مدیران محترم پاسخی داده نشده ، اقدام کردم .. با اجازه
    نقل قول:

نقل قول:

دوستان دو راه وجود داره که من یکی رو خدمتتون عرض میکنم که هر کاربر تازه کاری با فتوشاپ میتونه ، این کار رو انجام بده ...

با انتخاب Brush Toll " B " و Mode براش را رو Color میتونید به راحتی هر سطحی رو تغییر رنگ بدید ، بدون تغییر نا هماهنگ.
    نکته : رنگی رو انتخاب میکنید برای قلم مورد نظرتون ، اون رنگی نمیشه که شما میخواهید ... چرا ؟
    به این دلیل که در این شرایط رنگ انتخابی شما با رنگ زمینه قبلی ترکیب شده و رنگ سومی خروجی میده
    در این شرایط برای رسیدن به رنگ دلخواه از دو روش استفاده کنید
    1 - تکرار و تمرین
    2 - رنگ شناسی ( چه رنگی با چه رنگی = چه رنگی )
    همین الان امتحان کنید و لذت ببرید

سریع ترین راه برای رسیدن به هدف ، همان ساده ترین راه است ( کلید سریع ، hotKey )
    دوستان عزیز ساده ترین راه رو برای یکی از سخت تری و چه بسا حرفه ای ترین عمل در فتو شاپ رو خدمتتون عرضه کردم.
    در اینجا هم نمونه هایی کار شده با همین متد رو خدممتون نشون میدم.
    لازم به ذکره هر سه فقط و فقط با همین تکنیک ساده رنگ شده ند.

هر سه عکسهایی سیاه و سفید بودند و از سایت Skins.be
    در هر سه کار هم نسخه اصلی عکس در پایین ، سمت چپ موجوده

اگه مشکلی بود بفرمایید آموزش همراه با عکس قرار بدم

موفق باشید
    اگر خدا وجود داشته باشد ، می داند که درک بشر محدود است
    او همان است که این هرج و مرج را آفریده که در آن فقر هست ، حرص و تنهایی هست ، بدون شک او قصد خــِـیــر داشته
    اما نتیجه آن فاجعه آفرین بوده.

اگر خدا وجود داشته باشد ، در مورد موجوداتی که تصمیم میگیرند این زمین را زود تر ترک کنند ، بخشنده خواهد بود
    و شاید حتی از این که ما را وادار کرده وقتمان را آن جا بگذرانیم ، معذرت بخواهد
    " ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد "

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از Y@TA عزیز تشکر کرده اند:

با چه نرم افزاری می شه سریع انجام داد؟
    Link URL:
    محتوای بالالینک توسط کاربرانش گردآوری و مدیریت می شود.
    Link URL:

20. یک کاربر برای این پست سودمند از hosein.jozi عزیز تشکر کرده اند:

:icon_pf (17)::icon_pf (33)::icon_pf::icon_pf (3)::icon_pf (4)::icon_pf (46)::icon_pf (26)::icon_pf (30):

22. یک کاربر برای این پست سودمند از fatima nasiri عزیز تشکر کرده اند:

این عکس رو می تونید قدیمی کنید؟

خيلي زيادي قديمي ميشه

عكساي الان رنگاش زياده براي همين روي عكس تاثير ميذاره باعث ميشه خرابش كنه

البته جالبه ولي ميشه عدد ها رو كمتر كرد نسبت به رنگ عكسي كه انتخاب ميكنيم
    Link URL:

سلام دوستان امیدوارم همگی خوب باشید
    دوستان در کابل در یک شبکه تلویزونی کار میکنم زیاد علاقه مند گرافیک هستم و کسیکه گرافیک بلده براش کار خوب گیر میاد دوستان میخواستم در مورد کورس ها یا کلاس های گرافیک دیزاین در تهران بپرسم اگر میشه راهنماییم کنید
    من خودم اصلا ایران نرفتم بعضی دوستان پشنهاد کردند که در تهران بهترین آموزشگاه های گرافیک دیزاین است
    اگر میشه لطفا راهنماییم کنید و اگر کدام آموزشگاه ها را بلدین برام معرفی کنید و اگر میشه در مورید مالی یا مصارفش هم معلومات بدین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)