جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: سوالهای شب خواستگاری

پیش فرض سوالاتی که قبل از ازدواج باید از طرف مقابل پرسید ؟

دیروز یکی از بچه ها اومد پیشم و گفت اره ما قراره فردا بریم خواستگاری و حالا نمی دونم وقتی رفتم با دختره حرف بزنم ازش چی بپرسم ! ما یکم بهش خندیدیم و گفتیم کاری نداره خب ازش بپرس ..................
    مثلا دینت چیه ؟ نظرت در مورد خدا چیه ؟ ببین چقدر اخلاقش با تو یکی هست !
    تحصیلاتش چیه ؟ مورد علاقه اش چیه ؟

یه لحظه با خودم فکر کردم دیدم با دیدی که من دارم نمی تونم همه چیز را پوشش بدم با خودم گفتم بد نیست یه لیست از سوالات تهیه کنیم و به هر جوابی یه نمره بدیم .
    خب حالا دوستانی که علاقه دارن سوالاتی که به نظر خودشون جالبه و باید پرسیده بشه را مطرح کنن . تا یواش یواش من خودم اون لیست را آماده کنم !
    شاید این لیستی که ما تهیه می کنیم باعث شناخت بهتر افراد از هم بشه و .....

دوست من تشکرت به هیچ درد من نمی خوره اگه می خواهی به من لطف کنی برای سلامتی خودمو ، پدر و مادرم یه صلوات بفرست ! همین

[SIGPIC]http://www.persian-forum.com/member.php?u=2234[/SIGPIC]

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mamaj Lalaz عزیز تشکر کرده اند:

كارت درسته ممج جان
    ولي من فكر ميكنم قبل از اينكه به سئوال برسيم بايد ببينيم كه آيا دو خانواده دختر و پسر هم كفو هم هستن يا نه؟ اگه بودن به ادامه كار برسيم ولي اگه نبودن، همونجا تموم شه. اين هم كفو بودن ميتونه تو مسائل مالي باشه يا ابعاده اعتقادي و يا ساير مسائل.
    در اين ميلن خانواده ها نقش هاي اساسي تري را ايفا ميكنند. مثلاً دختر و پسر از اونجايي كه سن كمتري نسبت يه پدر و مادرشان دارند، لذا تجارب كمتري هم از زندگي دارند. بنابراين سئوالات بايد به دو گروه تقسيم شوند، يكي سئوالاتي كه دختر و پسر بايد از هم بپرسند و ديگري سئوالاتي كه خانواده ها بايد از هم بپرسند.
    واما در موده سئوالاتي كه دختر و پسر بايد از هم بپرسند، سئوالاتي داريم كه خيلي كليدي و اساسي هستند و سئوال هايي كه در مرحله دوم اهميت قرار دارند. سئوالات مهمتر سئوال هايي هستند كه ابعاده اخلاقي و شخصيتي و اعتقادي هر شخص را بيان ميكنند. مثلاً سئوالهايي مثله :
    اعتقاد داشتن به خدا، نماز خواندن و روزه گرفتن، نحوه پوشش، ارتباط داشتن با جنس مخالف،
    اخلاق خوب داشتن، ...
    سئوالهاي كم اهميت هم مشتمل بر مسائلي مانند علاقه به گردش، تفريح هاي مختلف هر شخص، معاشرتي بودن و ... ميباشد.
    خوشبختي لذت مشتركي است كه حاصل ياري بي چشمداشت به ديگران است

4. یک کاربر برای این پست سودمند از خروس عزیز تشکر کرده اند:

بنظر من اینجور ازدواج کردن دیگه عقلانی نیست که بابا مامان بگن دختر فلانی خوبه و تو بری و یک شبه بفهمی باهاش تفاهم داری یا نه
    اون زمان که ملت اینجوری همسر انتخواب میکردن فردای ازدواج خانومه پاشو تو یک کفش نمی کرد ماشین شخصی میخوام . . . فلانی این داره اون داره چرا ما نداریم .. . یا من دوست دارم برم سر کار اگه هم که قبلا گفتم نه پشیمون شدم دیدم دختر خالم رفته دستش تو جیبشه منم میخوام برم ... و . .و ... .
    اون زمان اگه همسر هرپی میگفت بعنوان سرپرست خانواده حرفش برش داشت .. .
    در ضمن بچه از پوستو پوشتو تن مادرشه ولی 1000 تا اختلاف سیلقه دارن ،با اینحال به زیبایی باهم زندگی میکنن .. چون همدیگرو دوست دارن . .. حالا دونفر از دو خانواده حتی اگه فرهنگشونم نزدیک باشه باید فقط بیشتر رو گذشت هم حساب کنن و عشق به زندگی نوپاشون تا تفاهم روی رنگ و تیم فوتبال محبوبشون .. . :icon_pf (33):
    هیچ کس لیاقت اشکهای تورا ندارد ، وکسی که چنین ارزشی دارد باعث اشک ریختن تو نمی شود:icon_pf (51):

ممنون از خروس و kentt_lightt بخاطر توضیحاتشون
    در مواردی که فرمودند بعدا باید مفصل در یک تایپیک دیگه صحبت کنیم .
    خوب می خواهیم یه لیست بنویسیم و همه باید کمک کنن !
    1- من خودم اولین سوالم اینکه شما از من خوشتون اومده ( منظور از شکل ظاهری و تیپ هست ) ؟ ( به نظر من نگاه اول خیلی مهمه اگر من به یکی نگاه کنم و در نگاه اول ازش خوشم نیامده باشه دیگه بری بالا بیایی پایین باهاش حال نمی کنم ! )
    2- آیا خدا و روز قیامت را قبول دارید ؟
    3- دین شما چیه ؟ ( کاملا در مورد دین ازش می پرسم )
    4- نظر شما در مورد حجاب چیه ؟ ( من و فاطمه اگر باشیم تا صبح صحبت می کنیم و من مطمئن هستم یا شکستش می دم یا اینکه از دست من خود کشی می کنه که مورد دوم محتمل تر هست ! )
    5- به نظرت مسائل اقتصادی تا چه حدی در زندگی تاثیر داره ؟

دوست من تشکرت به هیچ درد من نمی خوره اگه می خواهی به من لطف کنی برای سلامتی خودمو ، پدر و مادرم یه صلوات بفرست ! همین

7. یک کاربر برای این پست سودمند از Mamaj Lalaz عزیز تشکر کرده اند:

دوستبا اینکه مودبانه تشکر کردی میدونم حرفام کسل کنندست ..
    با اینحال چند سئوال که میدونم خودتم واقفی پیشنهاد میکنم بپرس ..

زندگی ایدعال رو توی چی میبینی ؟
    سعی میکنم بیشتر توضیح بدم:
    مثلا رفاه مالی که در اینصورت مرد ساعت زیادی از روز رو بخاطر این رفاه خارج از خانه صرف کار کنه یا اینکه پول ارزشش اینقدر هم نیست که بخاطرش کانون خانواده کمرنگ بشه ،فرض رو بر این بگیریم طرف معقول باشه میگه کانون خانواده مهمتره باید پرسید اگه در این حالت رسیدن به رفاه سخت بشه مثلا خرید خونه طولانی مدت بش چی ؟

چه معیارهایی باید توی همسر ایندش میدیده که تو خاستگار های قبلیش ندیده ؟
    در هر شرایتی دختر خاستگارهای مختلفی داشته و نمیشه گفت شما اولیش بودید و اگر اون معیار ها رو توضیح داد باید دید کدوماش با شما سنخیت داره . ..

تا چه حد میتونه نسبت به این زندگی نو پا گذشت داشته باشه ؟
    یه مثال میزنم تا تهشو خودت برو .. مثلا فرض کنیم برای مشکلات کاری مجبور بشی از اون شهر بری و معلوم نیست کی بتونی برای سکونت داعم برگردین به شهرتون و طرف مجبور باشه کمتر خانوادشو ببینه . .. در این حالت حاظر شرایط رو تحمل کنه ؟

دیگه شلغش نمی کنم چون میترسم حرفام بنظرتون معقول نیاد .. .
    هیچ کس لیاقت اشکهای تورا ندارد ، وکسی که چنین ارزشی دارد باعث اشک ریختن تو نمی شود:icon_pf (51):

9. 3 کاربر برای این پست سودمند از kentt_lightt عزیز تشکر کرده اند:

ممنون از kentt_lightt به خاطر مطلبشون ولیکن غلط املایی زیاد داری !

عجیبه فاطیما چرا اینجا هنوز پست نزده ؟

پیش فرض سوالهای شب خواستگاری

سلام بر دوستان گلم

شب خواستگاري چه سؤالهايي از طرف مقابلتون مي پرسيد ؟
    اميدوارم اين تاپيك در جهت آشنايي بيشتر و شناخت هر چه بهتر همسر و شوهر آيندتان بتونه به شما كمك كنه.
    از دوستان متأهل عزیز هم دعوت مي شود تا سؤالهايي رو كه شب خواستگاري پرسيدند يا سؤالهايي كه از خودشون پرسيده شده رو براي ديگران بيان كنند.

اميدوارم اين تايپيك در جهت آشنايي بيشتر و شناخت هر چه بهتر همسر و شوهر خوب :icon_pf (33): آيندتان بتونه به شما كمك كنه.

با درود و سپاس بر همه دوستان :icon_pf (68):

کاربر فعال سایت

سلام ... اين تاپيک رو يکي از دوستانمون به نام آقا ممج لالاز چند وقت پيش زده بودن
    اينم لينکش :
    Link URL:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

13. 3 کاربر برای این پست سودمند از ايرانبان عزیز تشکر کرده اند:

ممنونم از اطلاع رسانیتون.
    اون تاپیک رو دیدم زیاد جامعی بنظر نمیرسه بنده قصد دارم سوالاتی رو که میبایست هر دو طرف از همیدگه پرسیده بشه البته بعد از جمع بندی نظرات دوستان علاوه بر این تحقیقی که توی چند وقت پیش بنده انجام داده بودم رو به صورت جامع دربیارم.

فکر کنم بهتره این تاپیک با اون ادغام بشه و عنوان اون تاپیک ویرایش بشه تا در اون تاپیک ادامه بدیم.

از مدیر محترم تقاضا دارم در صورت صلاحیت پست اول این تاپیک به
    Link URL:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
    منتقل فرمائید. واگه صلاحیت هم بدونید عنوان تاپیک به عنوان بهتر ویرایش بدین.

با سپاس:icon_pf (68):

15. 3 کاربر برای این پست سودمند از azpo031 عزیز تشکر کرده اند:

دوست من تاپیک ادغام و به انجمن عشق و دلدادگی منتقل شد.

Link URL:

17. 2 کاربر برای این پست سودمند از Sohrab عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)