جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مهريه هاي نو عروسان ( اگه شما هم نمونه اي داريد بنويسيد)

Cool مهريه هاي نو عروسان ( اگه شما هم نمونه اي داريد بنويسيد)

مهريه نوعروس‌كرجي‌ را ببینید ! ***

جام جم آنلاين: نوعروس ساكن كرج شامگاه شنبه با مهريه هفت جلد كتاب به خانه بخت رفت. وي در مورد تعيين فقط هفت جلد كتاب به عنوان مهريه خود گفت: به‌طور كلي اعتقادي به مهريه بالا ندارم چرا كه مهريه زياد ضمانتي براي يك زندگي موفق نيست.
    به گزارش ايرنا، اين نوعروس تاكيد كرد: با وجود اين، براي سنت‌هاي گذشته از جمله ازدواج احترام زيادي قائلم و از آنجا كه به ادبيات و شعر علاقه‌مندم، هفت جلد كتاب از نويسندگان و شاعران مشهور ايراني را براي مهريه خود انتخاب كردم.

وي ، علاوه بر قرآن مجيد و آينه و شمعدان، ديوان حافظ، شاهنامه فردوسي، مثنوي معنوي مولانا، ديوان شمس‌تبريزي، كليات سعدي، هفت پيكر نظامي گنجوي و رباعيات خيام را براي مهريه خود تعيين كرده است. اين ازدواج در دفترخانه شماره 5 كرج واقع در خيابان درختي اين شهر به ثبت رسيد.
    علي تقديسي‌عاقد ازدواج < تره‌گل قاضي‌زاده> و <آريا حسن‌زاده > نيز ضمن ابراز خرسندي از ترويج فرهنگ تعيين مهريه‌هاي متعارف گفت: شايد همه اينگونه فكر كنند كه مهريه كم يا زياد چه تفاوتي براي عاقد دارد؟ اما من به شخصه هنگام عقد اين نوعروس و مشابه آن از احساس بهتر و شادتري برخوردار مي‌شوم.
    وي افزود: متاسفانه برخي افراد بخصوص طي سال‌هاي اخير با تعيين مهريه‌هاي سنگين فرهنگ غلطي را در جامعه رواج داده‌اند كه به هيچ وجه با آموزه‌هاي ديني ما تطبيق ندارد.وي تاكيد كرد: زوج‌ها بايد رقم و ارزشي را براي مهريه به عنوان يك سنت حسنه تعيين كنند كه توانايي پرداخت آن را داشته باشند. به گفته وي، كم نيستند دامادهايي كه بخاطر بي‌توجهي به اهميت تعيين مهريه معقول، كارشان به دادگاه و حتي ندامتگاه كشيده است.
    وي تصريح كرد: اكنون بيش از 7 سال است كه صيغه عقد براي زوج‌هاي مختلف جاري كرده‌ام كه مهريه برخي آنان تنها يك حبه قند و يا يك سكه بهار آزادي بوده است.
    تقديسي خاطرنشان كرد: برخي ديگر به عنوان مثال، يكهزار و سيصد‌و‌اندي شاخه گل رز يا مريم را براي مهريه تعيين مي‌كنند، هرچند كه برخي ديگر تاريخ تولد عروس را ملاك قرار داده و به ازاي آن سكه بهار آزادي معين مي‌كنند.
    وي با اشاره به اين‌كه بهترين روش براي تعيين مهريه رعايت شرع و عرف جامعه است، گفت: بسيار مهم است كه جوانان بدانند مهريه عندالمطالبه است، يعني هرگاه زن به هر دليلي آن را طلب كرد، مرد موظف به پرداخت آن است.
    وي اظهار كرد: ما مسلمانان نمونه‌ها و اسطوره‌هاي بزرگي چون ائمه اطهار (ع) براي سنت حسنه ازدواج داريم كه با الگو قرار دادن آنها مي‌توانيم فرهنگ يك زندگي خوب، شيرين و شرافتمندانه را در جامعه رواج دهيم.

زمان به خاطر هیچ کس منتظر نمی ماند!
    دیروز به تاریخ پیوست و فردا معما است.
    امروز ما هدیه ای است که باید قدر آنرا بدانیم

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از shahpoor عزیز تشکر کرده اند:

مهريه جالب دختران علیرضا افتخاری ***

تعيين مهريه هاي سنگين و نجومي چنان مرسوم شده است که مانند ديگر رسومِ دست و پا گير، سدي بزرگ بر سر راه ازدواج جوانان شده است. آيا ارزش هاي وجودي خودمان را با معيار سکه ها مي سنجيم و در اين بين چه بلاها که بر سر جوانان شيدا و عاشق پيش نمي آيد. جواناني که فقط به فکر رسيدن به معشوقند و ديگر هيچ. و تازه پس از ازواج مي فهمند که چه بلايي بر سرشان آمده است.

حال اگر جواني نخواهد به زندگي زناشوييش ادامه دهد ايا مهريه هاي سنگين و اين سکه ها مانع از فروپاشي زندگيش خواهد شد؟ بي شک خير، که اگر مي شد آمار طلاق به اين حد بالا نمي رفت.

جالب است بدانيم که آقاي عليرضا افتخاري، خواننده خوش صداي کشورمان، مهريه دختر بزرگش را حفظ 450 غزل از حافظ شيرازي و مهريه دختر کوچکش را حفظ 16 جزء از قران کريم قرار داده است که تا کنون داماد بزرگش 350 غزل حفظ کرده و داماد کوچکش 8 جزء از قرآن کريم را حفظ کرده است.

منبع خبر : عصر ايران

4. یک کاربر برای این پست سودمند از shahpoor عزیز تشکر کرده اند:

nbi

مهريه عرفاني عروس خانوم !***

مهريه عرفاني: پانصد هزار شاخه گل و نوشتن ديوان شمس
    پسر جوان، وقتى پاى سفره عقد نشست و حاضر شد مهريه همسرش را پانصد هزار شاخه گلسرخ و يک جلد ديوان شمس تبريز به خط خودش در نظر بگيرد، نمى دانست چند سال بعدبايد چند هزار بيت شعر ديوان شمس را بنويسد .
    به نوشته ? ايران?، چندى پيش، زنى جوان به شعبه 264 دادگاه خانواده 121 مراجعه
    و با ارائه دادخواست طلاق به قاضى نحوى گفت: چند سال پيش بود که جوان مهندسى بهخواستگارى ام آمد. از همان اول تصميم گرفتم که بناى زندگى مان را بر پايه تفاهمو عشق و عرفان بگذارم اين بود که براى مهريه ام، پانصد هزار شاخه گل سرخ و
    ديوان شمس به خط شوهرم و چهارده سکه بهار آزادى تعيين کردم. فکر مى کردم اگر او
    حاضر شود چنين مهريه اى را بپذيرد، بايد از انديشه بالايى برخوردار باشد

وى گفت: او هم پذيرفت و ما بعد از ازدواج، زندگى مشترکمان را آغاز کرديم. در
    اين مدت با اينکه از نظر عقيدتى ميان من و شوهرم تفاوتهايى بود و گاهى مشکلپيدا مى کرديم ولى من سعى مى کردم با گذشت باعث حفظ زندگى مشترکم شوم.
    وى ادامه داد: تا اينکه بعد از چند سال، روز به روز بر اختلاف ميان من و اواضافه شد و شوهرم و من به اين نتيجه رسيده ايم که ديگر امکان ادامه اين زندگى
    وجود ندارد و به همين علت من به دادگاه خانواده مراجعه کرده و تقاضاى دريافت
    مهريه و طلاق دارم .
    با درخواست اين زن جوان، قاضى دستور احضار اين مرد را به دادگاه داد. اين مرد
    جوان در برابر قاضى دادگاه خانواده گفت: آقاى قاضى! من و همسرم با اينکه ازابتدا سعى داشتيم تا پايه هاى زندگى مشترکمان را استحکام ببخشيم موفق نشديم و
    به همين علت من هم فکر مى کنم بهتر است تا از يکديگر جدا شويم .
    وى گفت: طبق مهريه اى که براى همسرم تعيين کرده ام، بايد ديوان شمس را به خط
    خودم براى او بنويسم و پانصدهزار شاخه گل به او بدهم .
    قاضى نحوى پس از استعلام از اتحاديه گل فروشان، قيمت پانصدهزار شاخه گل را که
    بخشى از مهريه عروس جوان بود، يکصدوپنجاه ميليون تومان محاسبه کرده و در حکمى به دامادجوان اعلام شد که وى موظف به پرداخت يکصدو پنجاه ميليون تومان قيمت پانصد هزار شاخهگل سرخ چهارده سکه بهار آزادى و نوشتن از روى اشعار ديوان شمس تبريزى است.

6. یک کاربر برای این پست سودمند از shahpoor عزیز تشکر کرده اند:

nbi

مخشون ایراد داره بنده های خدا:icon_pf (20):
    حتما مقالات به روز دکتر سروش را در انجمن پزشکی مطالعه کنید
    :icon_pf (24):تشکر یادتون نره

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از DR.Soroush عزیز تشکر کرده اند:

همکار سابق nbi آواتار ها

من یه جایی شنیده بودم که یه خانم فکر کنم خراسانی 500کیلو پوست پیازو مهریه ا ش کرده:icon_pf (20):
    نگاه کن شراره ای مرا به دام می کشد....

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از nbi عزیز تشکر کرده اند:

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

:icon_pf (6): خب میخواد با اونا چیکار کنه !!! :icon_pf (26)::icon_pf (26)::icon_pf (26):

12. یک کاربر برای این پست سودمند از Vahid عزیز تشکر کرده اند:

همکار سابق mehs1988 آواتار ها

من كلا اگه كسي از اين مهريه‌ها مثل دختر عليرضا افتخاري و گزينه‌هاي پاييني باشه نميگيرم ولي مهريه‌ي اولي خيلي خوبه پيدا كردنشون اون كتابا زيادم آسون نيست...................
    لانه جغد نگر کاسه آن بر بط سعدی ز خموشی
    نغمه سر کن که جهان تشنه آواز تو بینم
    چشمم آن روز مبیناد که خاموش در این ساز تو بینم
    نغمه تست بزن آنچه که ما زنده بدانیم
    اگر این پرده بر افتد من و تو نیز نمانیم
    اگر چند بمانیم و بگوئیم همانیم

14. یک کاربر برای این پست سودمند از mehs1988 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)