کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: پیدا کردن سلولهای تکراری

پیش فرض پیدا کردن سلولهای تکراری

سلام دوستان
    آیا فرمولی هست که سلولهای تکراری و مشابه رو در یک ستون برام مشخص کنه؟:icon_pf:
    اطلاعاتی که من دارم خیلی زیادن (حدود 20000 ردیف ) و خیلی هم اهمیت داره که در یک ستون اطلاعات تکراری ثبت نشده باشه و اگر هم ثبت شده باید شناسایی بشه و بعد حذف
    لطفا راهنمایی کنید.:icon_pf (24):

2. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
    Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.

شما اگر با اکسل 2007 کار ميکنيد براحتي ميتوانيد تکراري ها را حذف نماييد و کافيست ستون را سلکت کنيد سپس در منوهاي تولبارز وارد قيمت Data شويد. در چهارمين قسمت به نام data tools گذينه Remove Duplicates رو بزنيد. پنجره باز شده را ok کنيد. تمامم تکراري ها پاک ميشوند.

درضمن شما ميتوانيد با سلکت چند ستون تکراري ها در آن چند ستون را حذف کنيد. و در اين حالت اگر تکراري ها در کل رديفهاي ستون يکي باشد آنرا حذف ميکند

در غير اينصورت بگو تا راهنمايي کنم

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از navid1358 عزیز تشکر کرده اند:

ممنونم نويد جان.
    من با اكسل 2003 كار مي كنم . قبلا از يك فرمول استفاده ميكردم كه سلولهاي تكراري رو با عدد 1 نشون مي داد و فرمول هم به اين صورت بود كه اول ستوني را كه مي خواستم تكراريهاش حذف بشه رو مشخص مي كردم مثلا رديف R بعد در يك ستون ديگر فرمول :
    IF(CONTIF($R$1:R2,R2=1,0,1
    را تا انتها قرار مي دادم .بعد شماره هاي صفر را نگه مي داشتم و شماره هاي يك رو حذف مي كردم و تقريبا جواب مي داد. ولي نميدونم چرا حالا هر چه اين فرمول رو وارد ميكنم پيغام خطا مي ده؟؟؟؟:icon_pf (53):

من که پيشنهاد ميکنم 2003 رو بزار کنار و با 2007 کار کن... اولش يکم سخته ولي عادت کني ميبيني که چه همه چي دم دست شده...
    مخصوصا اين حذف تکراريهاش که مهشره...
    البته اگه الان ميخواي با فرمول اينکار رو بکني من ميگم راه مطمئنتر اينه که اول سورت کني بعد فرمول بدي اگر سل مورد نظر با پاييني يکي بود 0 و در غير اينصورت 1 رو بزاره . بعد همه 0هارو پاک کن. فرمولش بر فرض اينکه توابعي که بياد کنترل شوند در ستون a قرار دارند.
    در ستون b1 بنويس: ("if(a1=a2,"0","1
    بعدهم همه سترهايي که 0 شده رو حذف کن.
    يادت نره تو اين کار حتم بايد اول سورت کني

7. یک کاربر برای این پست سودمند از navid1358 عزیز تشکر کرده اند:

راستي دوستان اگه لطف كنيد در مورد مشخص كردن سلولهاي تكراري قبل از حذف آنها در اكسل 2007 و يا 2003 راهنمايي كنيد ممنون مي شم

حق با شماست نويد جان من هم به اين نتيجه رسيدم كه بايد به سراغ اكسل 2007 برم ولي آشنا شدن باهاش زمان مي بره !!!
    ضمنا از فرمول پيشنهادي ساده و كارامدت ممنون. بايد يك امتحانش كنم بعد ازش استفاده كنم.

به نظر شما بانك اطلاعات اگه در اكسل باشه بهتره يا به اكسس منتقل بشه ؟؟
    من كه با اكسس آشنايي چنداني ندارم و فعلا كار با اكسل رو ترجيح مي دم . ولي اگه بدونم اكسس خيلي بهتره و امنيت اطلاعات رو هم بالا مي بره سعي مي كنم كار كردن باهاش رو ياد بگيرم. نظر شما چيه؟؟؟؟

نقل قول:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

در اکسل 2007 با سلکت کرد سلولهاي مورد نظر و سپس رفتن در اين مسير

HOME - Conditional formatting
    (براي استفاده از کليد ميانبر ابتدا ALT و سپس با فشار دادن H و بعد از آن L وارد همين قسمت شويد)
    ميتوانيد موضوعات شبيه هم را به شکل دلخواه رنگ و يا علامت گذاري نماييد.

در قسمت More Rules ميتوانيد تنظيماتي براي چگونگي مارک شدن و يا علامت گذاري را انجام دهيد

-----------------------

در قسمت HOME - Conditional formatting - Mange Rules وارد شويد.
    New Rules رو بزنيد تا پنجره جديد باز شود.
    پنجمين گذينه با عنوان Format only unique or duplicate values ميباشد وقتي رو آن به ايستيد پايين همين پنجره منوبارز Formar all را باز کنيد و duplicate را اتخاب کنيد.
    حالا با اتنخاب فرمت (رنگ) مورد نظر و ok کردن تغيير مورد نظر ايجاد ميشه
    و شما ميتوانيد موارد تکراري را بدون سورت کردن پيدا کنيد.
    در ضمن ميتوانيد با فيلتر کردن بر مبناي فرمت (رنگ) تمام تکراريها را يکجا ببينيد.

-------------------------
    ویرایش توسط navid1358 : 13-02-09 در ساعت 00:36

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از navid1358 عزیز تشکر کرده اند:

به نظر شما بانك اطلاعات اگه در اكسل باشه بهتره يا به اكسس منتقل بشه ؟؟
    من كه با اكسس آشنايي چنداني ندارم و فعلا كار با اكسل رو ترجيح مي دم . ولي اگه بدونم اكسس خيلي بهتره و امنيت اطلاعات رو هم بالا مي بره سعي مي كنم كار كردن باهاش رو ياد بگيرم. نظر شما چيه؟؟؟؟

اکسس مديريت فوقالعاده قوي در اطلاعات شما ايجاد ميکند...
    اما در هر صورت شما ميتوانيد اطلاعات خود را از اکسس به فرمت اکسل منتقل کنيد و همينجور ميتوانيد اطلاعات اکسلي خود را به بانک اطلاعات اکسس لينک نماييد.
    بستگه به آشنايي شما و نوع نياز هرکدوم از اين دوبرنامه مفيد ميباشند.
    البته مزيتهاي اکسس بقدري بالا هست که ارزش ياد گيري رو داره.

15. یک کاربر برای این پست سودمند از navid1358 عزیز تشکر کرده اند:

دوستان من يه سوال مهم داشتم هر چي گشتم پيدا نكردم ممنون ميشم اگه ميدونم راهنماي كنيد

چطور ميشه در word 2007 كلمه هاي تكراري رو پيدا كردن و حذف كرد البته در حالتي كه نميدونم كدوم تكراري هست كه ctrl+f رو بزنم تا پيدا كنه

سلام.
    چنین قابلیتی رو من در ورد ندیدم.
    شما باید کلمه ی موردنظر رو تو قسمت فایند وارد کنید و تیک all رو بزنید تا تمام کلمات تکراری مشابه رو پیدا یا اگه خواستید پاک کنه.چون شما کلمه ی تکراری رو ندارید و نمیدونید چیه، این کار رو نمیشه انجام داد.
    این برنامه رو نصب کنید شاید بهتون کمک کنه:

کد:
    لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

اگر تا کنون در سایت ثبت نام نکرده اید با کلیک بر روی
    Link URL:
    کنید
    Only
    Link URL:
    Users Can See Links[/COLOR][/CODE]

موفق باشید.
    Link URL:

Link URL:

Link URL:

Link URL:

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از ساشا نيكنام عزیز تشکر کرده اند:

سلام
    سوال من این بود که چطور میتونم اعداد پرت رادر اکسل را پیدا کنم
    مثلا من 200 تا اعداد دارم و چندتا عدد هستن که stdev را زیاد تغییر میدهند چطور اونا را پیدا کنم یا به قول بچه های امار ابر نقاط را چطور رسم کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام. من میخوام توی اکسل در هر سطر و برای هر سلول مشخص کنم که هر سلول توی هر سطر چند بار تکرار شده؟ برای همه سطرها میخوام این کارو انجام بدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)