«شیوا رز مک درموت» اعتقاد دارد که حداقل از یک منظر ایران ، بسیار جلوتر از آمریکاست و آن درصد مشارکت زنان در امور سیاسی است.
عصر ایران- «شیوا رز مک درموت» (Shiva Rose McDermott)، هنرپیشه دوملیتی سینمای آمریکا، در گفت و گو با بخش هنری شبکه فاکس نیوز به «ایرانی بودن» خود افتخار کرد و در عین حال «تروریست نامیدن» ایرانی ها از سوی غرب را بزرگترین سوء برداشت نسبت به آنها دانست.
به گزارش عصر ایران (asriran.com) شیوا که تاکنون در چندین فیلم آمریکایی ایفای نقش کرده است در حاشیه یک نمایشگاه سالانه در لس آنجلس به خبرنگار هنری فاکس نیوز گفت: "بهترین خصیصه ایرانی بودن، فرهنگ غنی و مردم مهربان آن است."

همسر «دیلان مک درموت» هنرپیشه مرد آمریکایی با انتقاد از نگاه غرض ورزانه غربی ها به مردم ایران گفت: "بزرگترین سوءبرداشت نسبت به مردم ایران در حال حاضر این است که همه فکر می کنند آنها تروریست هستند در حالی که اینگونه نیست."
شیوا که دختر یکی از شخصیت ها و مجریان تلویزیونی ایرانی در آمریکاست ، اعتقاد دارد که حداقل از یک منظر ایران ، بسیار جلوتر از آمریکاست و آن درصد مشارکت زنان در امور سیاسی است.
این هنرپیشه ایرانی – آمریکایی با مقایسه دو کشور در این زمینه می گوید: "نکته شگفت آور این است که اغلب مردم نمی دانند شمار زنان در مجلس ایران از تعداد مشابه در آمریکا بیشتر است."
درباره شیوا رز

«شیوا رز مک درموت»، متولد سال 1969 در سانتامونیکا کالیفرنیا و هنرپیشه فیلم های آمریکایی است. وی دارای پدر ایرانی و مادر ایرلندی است. پدر او، قریب افشار، در حال حاضر یکی از مجریان و تهیه کنندگان تلویزیونی در آمریکاست.
شیوا که قبلاً با دیلان مک درموت هنرپیشه آمریکایی ازدواج کرده بود اوایل 2009 به طور رسمی از او جدا شد. ماحصل این ازدواج دو فرزند دختر است.
وی تاکنون در چندین فیلم و سریال آمریکایی ایفای نقش کرده است.