کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

   

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 , از مجموع 18

موضوع: گونه های مختلف لاک پشت ها( سه انگشتی، گوش قرمز، خالدار و...)

 1. #1

  Talking گونه های مختلف لاک پشت ها( سه انگشتی، گوش قرمز، خالدار و...)

  نام علمی: Terrapene Carolina triunguis

  نام عمومی: Three-toed Box Turtle ( لاک پشت جعبه ای سه انگشتی )

  خانواده: Emydidae


  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.  زیستگاه اصلی: بخش های مرکزی / جنوبی ایالات متحده

  اندازه: تا 6 اینچ / 15 سانتیمتر رشد می کند.

  علت نامگذاری: پاهای برخی از این لاک پشت ها سه انگشت دارد. اما عده ای هم معتقدند که آنهایی که 4 انگشتی هستند در واقع از آمیزش لاک پشت های جعبه ای سه انگشتی با لاک پشت های جعبه ای شرقی بوجود آمده اند.

  رفتار: خجالتی و آرامند. گاز نمی گیرند ، هر چند که در ابتدا کمی تندخو هستند.

  رژیم غذایی: همه چیز خوار هستند و تنوع غذاییشان بستگی به فصول مختلف و مواد غذایی در دسترس دارد. کرم های خاکی ، حشرات و حلزون ها در فهرست غذاییشان قرار دارند. به خوردن توت فرنگی و قارچ هم علاقه نشان می دهند.

  شرایط نگهداری: اگر مایل به نگهداری از این نوع لاک پشت جعبه ای هستید بدانید که به رطوبت بالایی احتیاج دارند. می توانید برایشان یک تراریوم دست کم 55 تا 75 گالنی / 208 تا 283 لیتری فراهم کنید اگر چه بزرگتر باشد بهتر است.

  امنیت: فضاهایی برای مخفی شدن در اختیارشان قرار دهید.

  درجه حرارت: 80 درجه فارنهایت / 26 درجه سانتیگراد


 2. 2 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 3. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
  Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
 4. #2

  Talking لاک پشت خالدار

  نام علمی: Clemmys guttata

  نام عمومی: Spotted Turtle ( لاک پشت خالدار )

  خانواده: Emydidae


  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.  زیستگاه اصلی: بخش های شرقی ایالات متحده و جنوبی کانادا

  اندازه: بین 3.5 تا 5 اینچ / 8.89 تا 12.7 سانتیمتر

  رژیم غذایی: همه چیز خوار است. از گیاهان مختلف آبی تغذیه می کند. جلبک ها ، حشرات ، کرم ها ، خرچنگ ها و نرم تنان در فهرست غذائی اش قرار دارند که همگی را در زیر آب می خورد.

  تشخیص جنسیت: نرهای بالغ چشم هایی قهوه ای و چانه ای خرمائی رنگ دارند و سطح زیرین بدنشان کمی فرو رفته است و ماده های بالغ چشم هایی نارنجی و چانه ای زرد رنگ دارند و سطح زیرین بدنشان تخت است.

  تعداد تخم ها: بین 3 تا 5 تخم


 5. 2 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 6. #3

  پیش فرض لاپشت گوش قرمز!

  نام علمی: Trachemys scripta elegans

  نام عمومی: Red-eared Slider ( لغزنده گوش قرمز )

  خانواده: Emydidae

  زیستگاه اصلی: بخش جنوبی ایالات متحده

  اندازه: ماده ها بین 10 تا 12 اینچ / 25 تا 30 سانتیمتر و نرها بین 8 تا 10 اینچ / 20 تا 25 سانتیمتر رشد می کنند.

  طول عمر: تا 40 سال

  رژیم غذایی: همه چیز خوار هستند. از ماهی ها ، نوزادان قورباغه ، حلزون ها ، حشرات آبی و گیاهان آبی تغذیه و گاهی هم لاشه خواری می کنند. در حقیقت در جوانی بیشتر گوشتخوارند و هر چه بزرگتر می شوند به گیاهخواری روی می آورند.

  محل زندگی: می توان گفت که تقریبا" آبی هستند اما گاهی برای استراحت و نیز برای تخم گذاری از آب خارج می شوند.

  تشخیص جنسیت:
  همانطور که در اندازه این لاک پشت اشاره شد ماده ها جثه بزرگ تری دارند.

  شرایط نگهداری: اگر مایل به نگهداری از این نوع لاک پشت در منزل هستید حداقل به یک تانک 20 گالنی / 75 لیتری احتیاج دارید.


 7. 2 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 8. #4

  پیش فرض

  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.


  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.


 9. 2 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 10. #5

  پیش فرض

  شناسایی لاکپشت گوش قرمز :

  لاکپشت رایج آکوآریومی ، با نام عمومی خزنده گوش قرمز یا Red eared slider یکی از رایج ترین و معمولی ترین خزندگانیست که به تجارت آکوآریوم وارد شده و همچنین از رایج ترین لاکپشت های در ارتباط با بشر می باشد . از لحاظ اقتصادی نیز بیشترین هزینه ای که در رابطه با تجارت خزندگان در دنیا صرف می شود به این لاکپشت اختصاص دارد . سالانه دست کم 3 تا 4 میلیون عدد از این لاکپشت ها تنها از ایالات متحده آمریکا ( و معمولا از میسوری و یا می سی سی پی ) به سایر نقاط جهان صادر می شود . نام گوش قرمز به علت نوار قرمز رنگی که در کنار چشم آن وجود به این لاکپشت داده شده و واژه خزنده یا Slider به علت این است که این لاکپشت زمانی که در بیرون از آب و روی تخته سنگی نشسته است ، برای ورود به آب روی سنگ سر میخورد و به درون آب می رود .

  نام علمی این لاکپشت Trachemys scripta می باشد و زیر گونه های گوناگونی دارد . این لاکپشت معمولا در 5 سالگی بالغ می شود . درازای لاکپشت ماده در این زمان معمولا به 15 سانتی متر ( حدود 6 اینچ ) می رسد . البته این زمان در آبزی دان از آنجا که دما و تغذیه کنترل شده و در شرایط اپتیمم است معمولا کوتاه تر و بین 2 تا 4 سال است .
  تعیین جنسیت لاکپشت های کوچک با روشهای معمولی ممکن نیست . تنها از راههای زیر میتوان تعیین جنسیت آنرا فهمید :
  1 - لاکپشت های ماده این گونه دارای دم کوتاه و لاغر و ناخن های کوتاه هستند . لاکپشت های نر دارای دم بلند و چاق و ناخن های بلند ( به خصوص ناخن های دست ) هستند . بر طبق برخی گزارشات ، زمانی که درازای لاک لاکپشت به 4 تا 5 اینچ رسید می توان با بررسی اندازه ناخن ها به جنسیتش پی برد . 2 – یکی از راه های مهم تعیین جنسیت بررسی محل قرار گیری کلوآک است . اول باید بگویم که کلوآک که در واقع منفذ تناسلی در لاکپشت های نر ( و شاید بتوان گفت در بیشتر گونه ها ) ، کلوآک به نوک ( نوک تیز ) دم نزدیکتر است تا به بدن . اما در لاکپشت گوش قرمز یا Red eared ماده ، کلوآک به بدن ( یا لاک ) نزدیک تر است تا نوک دم . 3 – لاکپشت های ماده این گونه پیکر ( جثه ) بزرگ تری نسبت به نمونه های نر دارند . 4 – معمولا سطح زیرین بدن لاکپشت های نر صاف یا کمی فرو رفته است و در عوض زیر شکم لاکپشت های ماده بالغ معمولا کمی برآمده است . 5 – لاکپشت های نر معمولا رنگ تیره تری دارند . 6 - از نقطه نظر رفتاری ، لاکپشت های نر شرور ترند . جفتگیری لاک پشت گوش قرمز :

  جفتگیری در این لاکپشت ها با رقص آغاز میشود . این رقص بسیار زیبا و نمادین و جالب توجه است .در این رفتار ، لاکپشت نر به سمت لاکپشت ماده شنا می کند و و با چنگال های دراز جلویی اش صورت جفتش را نوازش ( Caressing ) می کند ! حتی به نظر می آید که لاکپشت نر دارد با چنگال هایش به صورت لاکپشت ماده آب می پاشد ! گاهی دیده شده که لاکپشت نر به دور ماده اش به صورت دایره وار شنا می کند . اگر لاکپشت ماده آمادگی داشته باشد ؛ درخواست نر را می پذیرد و حیوان نر سوار همسرش می شود . فرآیند جفت گیری کم و بیش 15 دقیقه به درازا می کشد . در غیر این صورت پرخاشگری نر آغاز می شود . اگر پس از سپری شدن 45 دقیقه ، لاکپشت ماده تسلیم نر نشد و او را نپذیرفت ، باید حیوان ماده را از مخزن خارج کنید . لاکپشت ماده شما باید دست کم دو روز را به دور از نر سپری کند . پس از دو روز دوباره لاکپشت ماده را به مخزنی که نر در آن وجود دارد منتقل کنید . احتمال اینکه این بار هم ماده نر را نپسندد بسیار کم است .

  مخزن مناسب جفتگیری :

  مخزن مناسب برای جفت گیری این گونه دست کم باید 30 گالن ( هر گالن برابر لیتر است) حجم داشته باشد . آب این مخزن باید گرم و کم ژرفا ( کم تر از 5 اینچ ) باشد .

  اقدامات پس از جفت گیری :

  بهتر این است که در مدت بارداری ، لاکپشت ماده را از لاکپشت نر جدا نگهداریم . فراموش نکنید که از جابجایی بی دلیل لاکپشت ماده باردار ( حامله ) بپرهیزید و اگر مجبور به این کار شدید ، وی را به آرامی و نرمی بسیار جا به جا نمایید . آب لاکپشت بار دار باید تا جایی که میتوان پاکیزه و شفاف باشد و حیوان فضای کافی برای شنا و تحرک داشته باشد . دما در مخزنی که لاکپشت حامله وجود دارد بسیار مهم است و معمولا لاکپشت ماده باردار زمان بیشتری را در استراحت گاه خارج از آب ( Basking spot ) خود برای آفتاب گرفتن و گرم نمودن خود و تخم های داخل بدنش صرف می کند . یادتان باشد که اشتهای یک لاکپشت باردار با یک لاکپشت غیر باردار فرق دارد . لاکپشتهای باردار ممکن است برای مدتی از پذیرش غذا سر باز بزنند و این رخدادی طبیعیست . اگر این زمان طولانی شد سعی کنید که رژیم غذایی که به او می دهید را عوض کنید زیرا گاهی لاکپشت حامله فقط به خوراک های ویژه ای علاقه نشان می دهد .
  همچنین رژیم غذایی مملو از مواد گیاهی ، سبزیجات و میوه جات تازه به همراه غذاهای آماده با کیفیت ( یعنی غذاهای مخصوص لاک پشت های آکوآریومی ) را فراموش نکنید . از همه مهم تر لاکپشت ماده از همان روزهای پس از جفت گیری ( و درست تر این است که باید گفت از ماه ها پیش از آن ) به مواد کلسیم دار مانند کف دریا ( که در اصل صدف داخلی نرم تن مرکب است ) نیاز دارد . این کلسیم به خصوص برای ساختن پوسته تخم ها مورد نیاز لاکپشت است .
  دکتر فربد امامی - کارشناس شیلات


 11. 2 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 12. #6

  پیش فرض

  تخم گذاری لاک پشت گوش قرمز :  - آماده سازی مخزن برای لانه سازی :

  برای لانه سازی و تخم گذاری لاکپشت ، می توان او را به یک مخزن 20 گالنی منتقل نمود که دارای محل آفتاب گیری وسیعی از جنس خاک گلدان یا مخلوط ماسه نرم و خاک گلدان به عمق 4 اینچ باشد . البته این شرایط را نیز می توان در همان مخزن اولیه آماده نمود . ولی از آنجا که در ابتدای باروری ، لاکپشت بیشتر اوقاتش را در آب می گذراند و در انتهای دوره بیشتر به آب احتیاج دارد ؛ عده ای انتقال لاکپشت به مخزن جدید و جداگانه را بهتر می دانند .

  تخم گذاری :

  معمولا دوره آبستنی ( Gestation ) این گونه ، 2 ماه طول می کشد . در دو هفته آخر بارداری مشاهده می شود که لاکپشت ماده باردار بیشتر وقتش را در خشکی سپری میکند . نظریات غیر علمی بیان گر این مطلب است که این راه پیمایی ها باعث کار کرد بهتر عضلات لاکپشت و ساده تر شدن زایمان وی می گردد . در این زمان لاکپشت اقدام به حفر چاله های متعددی در زمین می کند . دلیل اصلی این کار ارزیابی محیط و یافتن منطقه مناسبی جهت تخم گذاری است . برخی نیز معتقدند که لاک پشت با این کار دست ها و بدن خود را از آلودگی ها پاک می کند . خوب ! زمانی که لاکپشت شروع به حفر گودال های بی هدف میکند در واقع زمان جابجایی لاکپشت به مخزن لانه سازی است . پس از انتقال لاکپشت ماده به مخزن تخم گذاری ، باید هوشیار باشید که لاکپشت در کدام نقطه تخم می گذارد . لاکپشت گوش سرخ ماده ممکن است هر دفعه بیت 2 تا 20 تخم بگذارد و البته این تخم گذاری چند بار در سال انجام می شود .
  تخم گذاری لاکپشت شامل همان مراحل حفر گودال ، تخم گذاری و پر کردن گودال می باشد .

  ضرورت جابجایی تخم ها :

  زمانی که لاکپشت تخم هایش را گذاشت و گودال را با خاک پوشاند ، دو راه پیش روی شماست . یک راه این است که تخم ها را در همین محل رها کنید .
  برخی عقیده دارند که حفر کردن زمین و یافتن تخمها و همچنین جا بجایی آنها ، همگی عوامل استرس زا برای تخم بوده و باعث آسیب رسیدن به آن می شوند . این نگرانی با دانستن اینکه سر و ته کردن تخم های لاکپشت باعث خراب شدن آنها می شود ، به اوج می رسد . از دیگر سو ، اگر تخم ها در همان محل اولیه رها شوند و یکی از آنها فاسد شود یا قارچ بزند یا بشکند ، ممکن است باعث نابودی سایر تخم ها شود ! حتی ممکن است که نوزادان پس از خروج از تخم نتوانند به راحتی از زیر خاک در آیند و همان جا بمیرند . از این به بعد تصمیم گیری با شماست .

  ساخت انکوباتور :

  انکوباتور وسیله ای است که جنین داخل تخم میتواند در آنجا در شرایط کنترل شده و اپتیمم به رشد و نموش ادامه دهد و آن را کامل کند . برای درست کردن یک انکوباتور برای لاکپشت خود به دو جعبه پلاستیکی بزرگ نیاز دارید . اندازه جعبه ها باید به گونه ای باشد که یکی در دیگری قرار بگیرد . یادتان باشد که درپوش جعبه پلاستیکی بزرگ تر باید دارای سوراخ های ریز و متعدد باشد تا تهویه به خوبی انجام شود . در ظرف پلاستیکی کوچک به عنوان بستر 2 اینچ Vermiculite دانه درشت بریزید . Vermiculite یا پرلایت ماده ای معدنی است که از کانی میکا تهیه میشود و در باغبانی و برخی صنایع کاربرد دارد . به جای این ماده می توانید از خاک برگ یا خاک اره و حتی ماسه استفاده کنید . به تعداد تخم ها در بستری که در جعبه کوچک ایجاد کرده اید ، گودال های عمیق و مناسب ایجاد کنید تا بعدا تخم ها را به این گودال ها منتقل کنید . جعبه بزرگ باید دارای آب باشد . جعبه بزرگ را باید تا ارتفاعی از آب پر کنید که بتوان یک بخاری خودکار آکوآریوم را به طور خوابیده درون آن قرار دار و در ضمن تا ارتفاعی که آب وارد جعبه کوچک تر نشود زیرا بعدا باید جعبه کوچک را درون این جعبه بزرگ حاوی آب و بخاری قرار دهید . کم و بیش یک وجب آب می تواند کافی باشد . بخاری باعث گرم شدن محیط می شود و آب نیز با تبخیر خود باعث مرطوب شدن محیط می شود که بسیار مفید است .

  جا به جایی تخم ها :

  این عمل باید با احتیاط و آرامش کامل انجام شود . برای این کار باید انگش ها را به آرامی به خاک وارد نمود و به آرامی به جستجو پرداخت . پس از اینکه انگشتتان به تخم برخورد کرد باید بلافاصله با یک ماژیک قسمت بالای تخم را علامت گذاری کنید . این اقدام ضروریست زیرا باید تخم ها را به همان حالتی که لاکپشت ماده گذاشته است به انکوباتور منتقل کنید . برای انتقال می توانید از یک قاشق گود نیز استفاده کنید . پس از انتقال تمامی تخم ها به انکوباتور ، بهتر است که انکوباتور را به جای امنی منتقل کنید . چند روز بعد تخم ها را بررسی کنید . این بررسی باید فقط با برداشتن در پوش انجام شود و نباید تخم ها را جابجا یا دستمالی کرد . تخم های فاسد شده را باید به سرعت از جعبه یا انکوباتور خارج نمود . اگر تخم ها قارچ زده اند می توان آنها را با استفاده از یک برس رنگ زنی نرم و محلول 50 % دهان شو ( محلول دهان شویه یا Mouthwash ) و آب به آرامی پاکیزه کنید .
  دکتر فربد امامی - کارشناس شیلات


 13. 2 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 14. #7

  پیش فرض

  شکفتن و خروج لاکپشت ها از تخم :


  لاکپشت های کوچ با اندامی که دندان تخم یا The egg tooth نامیده می شود ، تخم را شکسته و سر برون می آورند .
  این اندام پس از یک ساعت افتاده و دیگر رشد نخواهد کرد .
  اگر بچه لاکپشت ها احساس امنیت نکنند از تخم بیرون نمی آیند .
  شما نباید به طور مصنوعی اقدام به خارج کردن بچه لاکپشت ها بکنید .
  ممکن است بچه لاکپشت شما تمام روز را در پوسته تخمش بماند .
  لاکپشتی که تازه از تخم خارج شده در زیر شکمش یک کیسه زرده دارد که نباید آن را جدا نمود بلکه باید اجازه داد که خود این ذخیره غذایی جذب شود یا خشک شده و از بدن جدا شود .
  جدا کردن کیسه زرده ممکن است باعث مرگ بچه لاکپشت شود .
  سپس هر 12 بچه لاکپشت را به یک مخزن 20 گالنی منتقل کنید .
  مخزن آنها باید دارای یک بخش خشکی ( محل آفتاب گیری ) و آب کم عمق باشد .
  چون بچه لاکپشت ها هنوز به خوبی زمان تنفس و شیوه شناور شدن در سطح آب را نمی دانند ، محروم کردن آنها از خشکی باعث خفگی آنها می شود .
  دکتر فربد امامی - کارشناس شیلات
  80 تا 85 روز پس از تخم گذاری ، زمان خروج لاکپشت های کوچک از تخم است .


 15. 3 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 16. #8
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض

  تخم گذاری لاک پشت گوش قرمز (
  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
  )

  لاک پشتها گوش قرمز در ماه اسفند و اوایل ماه فروردین جفت گیری می کنند. لاک پشت گوش قرمز ماده در ماه خرداد و اوایل ماه تیر شروع به تخم گذاری می کند.
  60 تا 90 روز طول می کشه تا تخمها تبدیل به نوزاد بشن و نوزادها از تخم خارج شن.


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 17. #9
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض

  لاک پشت آسیایی (
  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
  )
  لاک پشت آسیایی :
  از خانواده لاک پشتهای زمینی است. طول لاک آن به 20 سانتی متر می رسد. ساکن شرق کشور استانهای مازندران، خراسان، سمنان، سیستان و بلوچستان است. محیط علفزار و جویبارهای واقع در تپه ماهورها را ترجیح می دهد.


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 18. #10
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض

  لاک پشت فراتی (
  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
  )
  لاک پشت فراتی :
  از خانواده لاک پشتهای سه چنگالی است. طول لاک آن به 29 سانتی متر می رسد. لاک آن به جای صفحات سخت از پوستی چرم مانند تشکیل شده است. از ماهی، سخت پوستان، نرمتنان تغذیه می کند. ساکن رود کارون و رود جراحی در خوزستان است.


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 19. #11
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض


  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
  لاک پشت مهمیزدار :
  از خانواده لاک پشتهای زمینی است. طول لاک آن به 25 سانتی متر می رسد. در سراسر فلات ایران یافت می شود. در مزارع، باغها و هر جا که گیاه کافی وجود داشته باشد زندگی می کند.


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 20. #12
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض  لاک پشت برکه ای خزری :
  از خانواده لاک پشتهای برکه ای است. طول لاک آن به 23 سانتی متر می رسد و رنگ آن قهوه ای زیتونی یا سبز زیتونی است. ساکن استانهای شمالی، غربی، جنوب غرب، لرستان و فارس و بوشهر است.
  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 21. #13
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض


  لاک پشت برکه ای اروپایی :
  از خانواده لاک پشتهای برکه ای است که در برکه، تالاب و آبهایی با جریان کند زندگی می کنند. همه چیز خوار است و از گیاهان آبزی، حشرات، ماهی و دوزیستان تغذیه می کند.طول لاک آن به 20 سانتی متر می رسد. در مجاورت کناره دریای خزر تا آذربایجان شرقی زندگی می کند.


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 22. #14
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض


  لاک پشت چرمی :
  ساکن خلیج فارس و دریای عمان است و بزرگترین لاک پشت جهان محسوب می شود با طول لاک برابر 2.7 متر و وزن 725 کیلوگرم . از وجود آن در سالهای اخیر اطلاعی در دست نیست. احتمال انقراض آن وجود دارد.


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 23. #15
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض


  لاک پشت زیتونی ریدلی :
  از خانواده لاک پشتهای دریایی است. ساکن خلیج فارس و دریای عمان است.
  لاک پشت عقابی :
  ساکن خلیج فارس و دریای عمان است. زندگی کاملا دریایی دارد. طول لاک آن به 75 سانتی متر می رسد.
  لاک پشت سبز :
  از خانواده لاک پشتهای دریایی است. ساکن خلیج فارس و دریای عمان است و زندگی کاملا دریایی دارد و طول لاک آن به 110 سانتی متر می رسد.
  لاک پشت سرخ :
  از خانواده لاک پشتهای دریایی است. ساکن خلیج فارس و دریای عمان است و زندگی کاملا دریایی دارد و طول لاک آن به 150 سانتی متر می رسد.


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 24. 2 کاربر برای این پست سودمند از Qoqnus عزیز تشکر کرده اند:


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. خبرهای جدید از مهتاب کرامتی، شقایق فراهانی و....
  توسط DaDashii در انجمن اخبار سینما و تلويزيون
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-03-11, 17:04
 2. چگونه در مواقع سختی، خونسرد باشیم؟
  توسط Persi@1 در انجمن موفقيت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 22-11-10, 19:54
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 01-07-09, 22:25

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

دوستان ما
لینک های مفید
ابزار ها
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: