کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

   

جهت تبلیغات در پرشین فروم کلیک کنید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: کرگدن ها و وال ها اولین اجداد حیوانات

 1. #1

  پیش فرض کرگدن ها و وال ها اولین اجداد حیوانات

  کرگدن ها و وال ها اولین اجداد حیوانات
  <li dir="rtl"> علی رغم تفاوتها در ظاهر و زیستگاه ،کرگدن ها و وال ها اولین اجداد حیوانات هستند.یک تیم بین المللی از دانشمندان پیشنهاد دادند که آنها از یک جد زمینی که آب زی است و در حدود 50 تا 60 میلیون سال پیش زندگی می کرده،هستند و این دو حیوان را به دو گروه تقسیم کرده اند.جانواران وابسته به خانواده بال که کاملا آبزی بودند و گروه بزرگی از حیوانات زمینی که شباهت به خوک داشتند و در حال حاضر تنها دسته زنده این حیوانات کرگدن ها می باشند.طبق فرضیه دانشمندان کرگدن و خوکها زاده هایی از یک جد هستند و پسر عمو یکدیگرخوانده می شوند.شباهتهایی از نظر ملکولی و دندان آسیاب این دو حیوان وجود دارد که نشان می دهد که کرگدن ها بیشتر شباهت به وال ها،دلفین ها و نهنگ ها دارند.مطالعه جدید شواهد ملکولی روی کرگدن،وال را نشان می دهد و این نتیجه بدست می آید که وال ها متعلق به گروهی از حیوانات سم دار هستند که شامل گوسفندها،زرافه ها و بیشتر پستانداران بزرگ می باشند. :icon_pf (20):


 2. 4 کاربر برای این پست سودمند از mina-nice عزیز تشکر کرده اند:


 3. Left Ad Image/Code 1 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
  Right Ad Image/Code 2 needs to be placed here, no larger than 260 pixels in height.
 4. #2
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض

  وال

  روش های آموزشی علوم
  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

  و در پایان معلم گفت: آیا وال یک ماهی است؟ بچه ها گفتند : خیر و معلم لبخندی زد و گفت: بچه ها مردم فکر می کنند والها ماهی هستند ولی ماهی نیست. چون شکل وال شبیه ماهی است و در آب زندگی می کند مردم چنین فکری می کنند. ولی امروز ما با همکاری و همفکری یکدیگر فهمیدیم و یاد گرفتیم که وال از بسیاری جهات با یک ماهی تفاوت دارد. شما امروز یاد گرفتید که : 1- وال بچه زا است و به بچه هایشان شیر می دهند . حال انکه بسیاری از بچه ماهیها از تخم هایی که مادرشان در آب ریخته است بوجود می آیند . 2- والها نیز مانند ما با شش تنفس می کنند ولی ماهیها با آبشش نفس می کشند. 3-وال در روی بدنشان مقداری کمی ،چند مو زبر دارند ولی اغلب ماهیها دارای پولک اند.
  4-والها حیواناتی خونگرم هستند ولی ماهیها خونسردند. در همین موقع یکی از بچه ها گفت :«ما پستانداران بیشتر دو جفت دست و پا داریم . اما نهنگ ندارد» معلم پاسخ داد:«نهنگ (وال) در طی تغییرات تکاملی پا های عقبی خود را از دست داده اند و پا های جلوی آنها به باله شباهت دارد. » یکی از بچه ها پرسید: «شما گفتید پستانداران خونگرمند و ماهیها خونسرد این دو کلمه چه تفاونی با هم دارند؟» معلم گفت : بین شما کسی جواب این سوال را کی داند؟ یکی از بچه ها گفت: خونگرم یعنی حرارت بدنشان ثابت است و و از در جه حرارت هوا یا آبی که در آن زندگی می کنند پیروی نمی کند.» معلم گفت: آفرین مریم جان خوب توضیحی دادی . معلم به سمت تخته رفت و تعریف خونسرد و خونگرم را روی تخته نوشت. و بچه ها در دفتر خود یاداشت کردند.
  یکی از بچه ها گفت: «من در یکی از کتابها ی که چند روز پیش داشتم مطالعه می کردم تا اطلاعاتی درباره والها و ماهیها جمع آوری کنم . خواندم که بزرگترین موجود زنده روی کره زمین وال آبی رنگ است. » معلم گفت:« بچه ها فرزانه درست می گوید . فرزانه خیلی ممنونم به مطلب خوبی اشاره کردی . وال آبی رنگ که شکل آن را همین آلان در این کتاب که از کتابخانه مدرسه به کلاس آورده ام به شما نشان می دهم . ببینید بزرگترین حیوان روی زمین است و این نوع وال بسیار بزرگتر از یک فیل است. دانشمندان می گویند بیست برابر فیل وزن داشته و بچه این وال آبی رنگ موقع تولد تا 3 تن وزن و 6 تا 8 متر طول دارد. و به این عکس نگاه کنید این وال پشت باله دار است . دانشمندان با مطالعه روی زندگی این نوع وال پی برده اند که بین 90 تا 100 سال عمر می کند و به همین دلیل بدون در نظر گرفتن انسان ، این وال بیشترین طول عمر را در میان پستانداران جهان دارند. بچه ها پستانداران در جا های مختلف سراسر دنیا زندگی می کنند. اکثریت پستانداران در خشکی زندگی می کنند تعداد کمی مانند دولفین ، وال ، گراز آبی در اقیانوس زندگی می کنند. خوک آبی و شیر ماهی در آبهای شور و خشکی زندگی می کنند. سگ آبی ، موش آبی و آسب آبی در آبهای شیرین و خشکی زندگی می کنند. برخی مانند بز و گوسفند کوهی در کوههای بلند و برخی مانند خفاش که تنها پستانداری که می تواند مانند پرندگان پرواز کند در غار زندگی می کند و یا خرس قطبی و گوزن شمالی در آب و هوای خیلی سرد زندگی می کنند. و برعکس شیر و ببر در آب و هوای خیلی گرم زندگی می کنند.
  فعالیت خارج از کلاس و تکمیلی : در پایان در س معلم یک جدول کشید و نام تعدادی پستانداران مانند گاو ، شیر ،خرس و... نوشت و از بچه ها خواست تحقیق کنند این جانوران علف خوارند یا گوشتخوار یا همه چیز خوار و کدامیک و به چه دلیل به مناطق مختلف مها جرت می کنند. و کدام یک دارای خواب زمستانی هستند و خواب زمستانی معمولی با خواب طولانی چه تفاوتی دارد؟ معلم بار دیگر از همکا ری دانش آموزان در انجام فعالیتهای کلاسی تشکر کرد.  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 5. 2 کاربر برای این پست سودمند از Qoqnus عزیز تشکر کرده اند:


 6. #3
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 7. 2 کاربر برای این پست سودمند از Qoqnus عزیز تشکر کرده اند:


 8. #4
  همکار سابق
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  محل سکونت
  سمت چپتو نگاه کن
  نوشته ها
  692
  Thanked: 2238

  پیش فرض

  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.


  استفاده از مطالب این تارنما با ذکر مــنــبــع بلامانع است !

  وال آبـــــی ! (18+)

  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.

  وال یا بالن که عوام از آن به عنوان نهنگ یاد می کنند

  وال آبی بزرگترین
  Link URL:
  لینک و متن درون کدها فقط برای کسانی که ثبت نام کرده اند قابل مشاهده است لطفا وارد شوید OR ثبت نام کنید.
  کنونی است که وزن آن از 100 تن تجاوز می‌کند. نرهای بالغ بطور متوسط 22.5 متر و ماده‌ها کمی بزرگتر و 23.5 متر طول دارند. سر این وال نسبتا کوچک است و پهلوهای سر در بالا تا جلوی پوزه تقریبا موازی هستند. غذای اصلی این وال از ماکروپلانکتونها بخصوص سخت پوستان نسبتا بزرگ تشکیل می‌شود. جفت‌گیری معمولا در …زمستان در آبهای گرم صورت می‌گیرد. دوران آبستنی کمی از یک سال کمتر است. بچه‌ها معمولا یکی هستند اما گاهی دوقلو هم دیده می‌شود ، اين وال در هر بار انزال بیش از ۴۰۰ گالن اسپرم آزاد می کند که تنها ۱۰٪ آن به بدن شریک جنسی اش راه می یابد. بنابراین هر بار متجاوز از ۳۶۰ گالن اسپرم به دریا سرازیر می شود .


  در شهر اگر که مست گیرند
  ....

 9. 4 کاربر برای این پست سودمند از Qoqnus عزیز تشکر کرده اند:


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پیروزی ثانیه آخر نیوریورک؛/ گلدن استیت در صدر کنفرانس غرب
  توسط رستم در انجمن سایر رشته های ورزشی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 26-11-16, 13:30
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 04-09-14, 16:23

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

دوستان ما
لینک های مفید
ابزار ها
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: