مواد لازم :
ـ آرد برنج ۴ لیوان
ـ کره آب شده ( ۱ لیوان + ۳ قاشق غذا خوری )
ـ پودر قند ۱ لیوان سرپر
ـ گلاب نصف لیوان
ـ تخم مرغ ۱ عدد
ـ پودر هل قدری
ـ زعفران دم کرده ۱ قاشق غذا خوری
ـ پودر کاکائو ۱ قاشق غذا خوری
ـ تخم خرفه ، خلال پسته برای تزئین
طرز تهیه :
در انتخاب آرد برنج باید دقت داشته باشید که سفید رنگ و خوش عطر و نرم باشد . سفیده تخم مرغ را جداگانه بزنید تا کاملاً پف کند و اسفنجی شود . زرده تخم مرغ و پودر قند و هل و کره آب شده را خوب با هم مخلوط کنید. وسفیده و گلاب را به آن اضافه کنید و به هم بزنید ودر آخر آرد برنج را به آن اضافه کنید و خوب ورز دهید وقتی کاملاً خمیر آماده شد آن را در نایلکس ریخته وبه مدت ۲۴ ساعت در فضای آشپزخانه ( جایی که زیاد گرم نباشد ) بگذارید تا خمیر ور بیاید.
در زمان پخت فر را از قبل گرم کنید . خمیر را داخل یک سینی به قطر نیم سانتی متر باز کنید و قالب بزنیدو با تخم خرفه و خلال پسته تزئین کنید و آنها را در سینی فر با کمی فاصله بچینید و سینی را در فر بگذارید وبه مدت یکربع الی بیست دقیقه با ۳۰۰ درجه حرارت ، پخته شود و بعد از فر خارج کنید و در دیس بچینید و نوش جان کنید .
اگر خواستید نان برنجی دو رنگ یا سه رنگ تهیه کنید مقداری از مایه نان برنجی را باپودر کاکائو حل شده در یک قاشق آب گرم و مقداری را با زعفران مخلوط کنید و از هر کدام مقداری برداشته لوله کنید و کنار هم گذاشته وکمی آنرا فشرده تا خمیر به هم بچسبد و خمیر سه رنگ را قالب بزنید.
( در هنگام پختن نان شیرینی در فر را باز نکنید )